Nowy numer 28/2018 Archiwum

Bóg ma swoje sposoby

O czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Mt 14,25

Do Jezusa przyszli faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: «Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem».

Jezus przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: «Słuchajcie i rozumiejcie: Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to właśnie go czyni nieczystym».

Wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Czy wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to słowo?» On zaś odrzekł: «Każda roślina, której nie sadził Ojciec mój niebieski, będzie wyrwana. Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Jeśli zaś ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną».


Jeśli zaś ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną

Jak daleko wstecz sięga historia człowieka, ludzie poszukiwali prawdy i szczęścia. oczywiście, nie mając jakiś wstępnych wskazówek, szukali po omacku. Widzieli wokół siebie świat, widzieli że różnią się od zwierząt, widzieli że ich byt zależy od wielu czynników, jedli różne rzeczy i obserwowali ich wpływ na organizm, odprawiali najróżniejsze obrzędy mające zapewnić szczęście, i tak dalej i tak dalej. Na szczęście Bóg ulitował się nad błądzącym człowiekiem i wyszedł mu na przeciw. Najpierw objawił się Izraelowi a w końcu osobiście przyszedł na ziemię ukazując nam prawdę i wskazując właściwą drogę do szczęścia. Od momentu w którym Jezus stał się dla człowieka drogą, prawda i życiem, błądzenie po innych drogach nie ma już sensu. Skoro Bóg przyszedł osobiście i powiedział jak jest i wskazał nam drogę do szczęścia, najbardziej logiczne jest pójście tą drogą. dlatego tez szukając przewodnika po pierwsze trzeba sprawdzić czy Jezus jest dla niego drogą, prawda i życiem. jeśli nie to wyczajenie szkoda czasu. co najwyżej ominie nas jakiś kolejny epizod w historii błędów myśli ludzkiej. Wszystko jedno czy ten przewodnik to będzie : socjalista, liberał, buddysta, mag czy jakiś jogin. Z pewnością nie jest mądrzejszy od Jezusa. Nie dostrzegając prawdy w Jezusie, przewodnik taki pozostaje ślepcem. Sam wpadnie w dół i swoich uczniów tam zaprowadzi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • TS
  08.08.2017 06:22
  Plik dźwiękowy jest z poniedziałku.
  doceń 0
 • Fidel Castro
  08.08.2017 07:49
  Jezus dziś mówi że nie wszystko co jest tradycją jest konieczne i warte przestrzegania." Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda. Mat 23. " Takie sytuacje zdarzają się nawet dziś w Kościele Katolickim.
  doceń 1
 • Gość
  08.08.2017 09:29
  O czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Mt 14,25 - to rzeczywiście z dzisiejszej Ewangelii, ale cała reszta już ni ! Wczoraj też była pomyłka - rozważanie dzisiejszej Ewangelii.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama