Nowy numer 42/2019 Archiwum

Fantastyczna popularność naszej akcji #spuszczamypowietrze

Nasza akcja modlitewnej adopcji posłów pod hasłem: „Spuszczamy powietrze z polityków” okazała się strzałem w dziesiątkę.

Nie minęła jeszcze doba, a do modlitwy za wylosowanego parlamentarzystę zgłosiło się około 7 tys. osób.

Od wczoraj hashtag #spuszczamypowietrze znajduje się w trendach na polskim Twitterze, spora jest też popularność na Facebooku. O akcji napisała jedna z największych światowych agencji prasowych – francuska Agence France Presse (AFP). Dzięki niej informacja trafiła m.in. do "Le Figaro", a także do mediów belgijskich, austriackich i rumuńskich. Podobna depesza ukazała się także w serwisie Polskiej Agencji Prasowej (PAP). Dzięki internetowej analityce widzimy, że internauci trafiali do nas z witryn internetowych związanych z formalnie konkurencyjnymi tygodnikami (WSieci", "Wprost", "Gazeta Polska" - dzięki za szerokie spojrzenie!), a także Polsat News, Radia Zet, "Dziennika Gazety Prawnej" i innych mediów.

Podkreślamy: to nie jest akcja przeciw komukolwiek. Świetnie zrozumieli to internauci, którzy – wylosowawszy nielubianego polityka – przyznawali: „będzie ciężko, ale będę się starać”. O akcji pisała związana z „Gazetą Polską” niezalezna.pl, a do modlitwy włączył się też dziennikarz „Gazety Wyborczej” Bartosz Wieliński. Wielu uczestników akcji informowało wylosowanych posłów, że będą się za nich modlić. Niektórzy posłowie (Anna Maria Siarkowska) sami apelowali o włączenie się do akcji.

Być może w sedno trafił Michał Kłosowski, który na Twitterze napisał: „Popularność #spuszczamypowietrze @Gosc_Niedzielny pokazuje, jak ludzie są zmęczeni wiecznym konfliktem. I że tylko cud może coś zmienić.”

Pomysł akcji wyszedł od ks. Rafała Jarosiewicza z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Zgłosił się z nim do nas pół roku temu, podczas blokady Sejmu. Wtedy jednak nie byliśmy gotowi do przeprowadzenia takiej kampanii od strony informatycznej. Ks. Rafał ponownie zadzwonił w tej sprawie w zeszły poniedziałek. Uznaliśmy, że nie warto, bo są wakacje, a w polityce nie dzieje się nic na tyle gorącego, by uruchamiać taką inicjatywę. Sejmowe wydarzenia wtorkowego wieczoru przekonały nas, że bardzo się myliliśmy. A w środę rano akcja ruszyła.

Kochani, pamiętajcie, to dopiero początek. Kto się jeszcze nie włączył do akcji, niech to zrobi teraz. Kto już się włączył, niech nie odpuszcza, ale się modli i udostępnia informacje swoim znajomym.

« 1 »

Zobacz także

 • Anna Maria
  20.07.2017 21:54
  A to jest modlitwa, którą się modlę: MODLITWA JANA PAWŁA II:
  ABY PRZECIWNICY PODALI SOBIE RĘCE
  Boże, Stworzycielu świata, który każde stworzenie otaczasz swoją ojcowską troską i kierujesz biegiem historii, by osiągnęła swój cel – zbawienie, my widzimy Twoją ojcowską miłość, gdy łagodzisz zatwardziałość człowieka i otwierasz rozdarty konfliktami i walką świat na pojednanie. Odnów dla nas cuda Twojego miłosierdzia: ześlij swojego Ducha, by działał w głębi naszych serc, aby wrogowie dojrzeli do dialogu, przeciwnicy uścisnęli sobie dłonie, a ludzie żyli w zgodzie.

  Pomóż nam poświęcić się szczeremu dążeniu do prawdziwego pokoju, który kładzie kres kłótniom, do miłości, która przezwycięża nienawiść, do wybaczenia, które rozbraja wszelką zemstę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  doceń 5
 • Gość
  21.07.2017 11:10
  Tyle się dzieje, a włodarze KK gdzie są - także pojechali na Hel? Wysłali młodzika (ks. Adrianik) do skierowania jakiegoś apelu? Zawsze przy okazji większych swiąt kościelnych słyszeliśmy połajanki biskupów - a teraz co?
  doceń 2
 • Gość
  21.07.2017 17:35
  Jeszcze się pomódlcie żeby PiS nie cierpiał na amnezję: Obietnice Kaczyńskiego, Szydło i Radziwiłła dotyczące reformy służby zdrowia dla przypomnienia: https://www.youtube.com/watch?v=pzi62v6hjhw&feature=youtu.be&t=99
  doceń 3
 • GośćJanina
  23.07.2017 05:42
  Jak wlaczyc sie do akcji? Jak moge wylosowac?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL