Nowy numer 28/2018 Archiwum

Napływa ciepła masa powietrza polarno-morskiego

IMGW informuje, że Europa północna oraz wschodnia są pod wpływem wyżów z centrami nad Morzem Północnym i Rosją. Pozostały obszar kontynentu zasięgiem swym obejmują niże z ośrodkami nad Morzem Barentsa, zachodnią Rosją, Niemcami, Turcją i Hiszpanią. Polska dostaje się pod wpływ niżu znad Niemiec i nasuwającej się od południowego zachodu zatoki wraz z rozmywającym się ciepłym frontem atmosferycznym. Napływa ciepła masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie rosło.

We wtorek na zachodzie, południu i w centrum Polski będzie zachmurzenie duże i opady deszczu postępujące z południowego zachodu do centrum. Na południu suma opadów do 12 mm, lokalnie możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 12 do 15 st. C, tylko na południowym wschodzie cieplej, od 16 do 19 st. C. Na wybrzeżu temperatura od 9 st. C we wschodniej części do 14 st. C w części zachodniej. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na zachodzie Polski w porywach do 65 km/h, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę na Suwalszczyźnie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu. Na południowym zachodzie stopniowy zanik opadów, postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia, a rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 3 st. C na północnym wschodzie do 8 st. C miejscami na zachodzie i południu, tylko na południowym wschodzie do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie Polski początkowo porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, a na południu Polski również burze. W burzach suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 12 do 15 st. C, tylko na południowym wschodzie cieplej, od 16 do 20 st. C. Na wybrzeżu temperatura od 8 do 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu porywisty, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama