Nowy numer 3/2021 Archiwum

Śmiertelny wypadek w Tatrach

W rejonie Gąsienicowej Turni w Tatrach doszło w poniedziałek do śmiertelnego wypadku - poinformował ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy na pokładzie śmigłowca dotarli na miejsce zdarzenia i przetransportowali ciało do Zakopanego. To już kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach w ostatnim czasie. 2 kwietnia do podobnego zdarzenia doszło w rejonie Mięguszowieckich Szczytów.

Gąsienicowa Turnia wznosi się nad  Halą Gąsienicową, we wschodniej grani Świnicy w Tatrach Wysokich. Turnia ma cztery wierzchołki, z których dwa najwyższe mierzą 2279 m n.p.m. Skaliste stoki Gąsienicowej Turni od południa, czyli od strony Doliny Pięciu Stawów, przecina czerwony szlak prowadzący z Kasprowego Wierchu na Zawrat.

Pogoda w Tatrach zachęca do wędrówek, jednak wysoko w górach panuje pełnia zimy - informuje Tatrzański Park Narodowy. Szlaki turystyczne pokryte są świeżym, mokrym śniegiem, pod którym występują oblodzenia. Obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama