GN 22/2020 Archiwum

Kaczyński deklaruje zakaz aborcji eugenicznej

Choć jest to tylko deklaracja, jednak Jarosław Kaczyński jednoznacznie zapowiada, że w najbliższym czasie PiS przeprowadzi prawny zakaz aborcji eugenicznej. Dla obrońców życia będzie to ważny argument.

Po odrzuceniu jesienią projektu całkowicie zakazującego aborcji PiS znalazł się w ogniu krytyki środowisk konserwatywnych, a szczególnie katolików, którzy liczyli, że ugrupowanie to po zwycięskich wyborach zakaże zabijania nienarodzonych dzieci. Wywiad GN z liderem PiS, który ukazał się dziś w najnowszym numerze naszego tygodnika, skupia się na problemie ochrony życia. Jarosław Kaczyński wyjaśnia w nim postawę swojej partii wobec aborcji. Czytelnik oceni na ile przekonywująco. W rozmowie pada jednak ważna deklaracja - PiS w żadnym wypadku nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka – mówi J. Kaczyński. Dopytywany, kiedy to nastąpi obiecuje, że „w stosunkowo nieodległym czasie”. Nie chce jednak jasno obiecać, że PiS w tej kadencji zmieni prawo dotyczące aborcji, bo – jak ujawnia - stosunek do aborcji wśród posłów klubu PiS jest zróżnicowany. On sam podkreśla, że dla niego ta sprawa jest ważna i będę dążył do tego, aby ją skutecznie załatwić. Obiecuje też, że gdy jego partia będzie przy władzy nie dopuści do lewackiej rewolucji obyczajowej.

Słowa prezesa PiS, choć są tylko deklaracjami, mogą być ważnym argumentem dla środowisk pro life. Choć nie ma w nich obietnicy całkowitego zakazu aborcji, jednak po tej rozmowie trudno będzie się J. Kaczyńskiemu się wycofać z poparcia dla zakazu aborcji eugenicznej.

Zachęcam do przeczytania całej rozmowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego

 

Zobacz także

 • krut00
  06.04.2017 19:57
  Słowa puste - bo dzieci giną nadal... Pan Kaczyński nie czuje się na siłach żeby kogokolwiek przekonać do tego co mówi, bo samemu nie jest do końca przekonany. Rzeczywistość rządów PiS mówi zresztą coś innego. Tak po prawdzie to nie każdy z nas zaraz żąda karania kobiet dokonujących aborcji, bandytów wykonujących te usługi już jednak tak. Wolność osobista z natury rzeczy musi kończyć się tam gdzie zaczyna się śmierć, warto się nad tym zastanowić.
  doceń 2
 • trzinaalli
  07.04.2017 09:18
  To krok w dobrym kierunku, ale niewystarczający. Teraz aborcja eugeniczna - awantura i histeria lewaków. Następnie aborcja dzieci "z gwałtu" - kolejna awantura. Dalej aborcja "z przyczyn medycznych" (zagrożenie życia matki) - kolejna awantura. Przy każde z awantur ryzyko wycofania się i odrzucenia projektu. I tak w kółko. Można wszystko było zrobić przy jednej (większej) awanturze i raz na zawsze byłby spokój, a nie "dawkować" awantury stopniowo i tracąc poparcie w sondażach. Wystarczy poprzeć projekt już zgłoszony, a leżący w Sejmowej zamrażarce.
  doceń 0
 • Qwerty
  07.04.2017 15:33
  Panie Redaktorze, nie "przekonywujące", tylko "przekonywające", ewentualnie: "przekonujące". Co do meritum, widać Kaczyński znów zaczyna wodzenie za nos katolickiego elektoratu.
  doceń 3
 • Maria
  07.04.2017 17:11
  Brakuje Wam wiary komentatorzy. Jeśli JEZUS zechce to aby wywyższyć POLSKĘ pośród innych krajów wprowadzi całkowity zakaz aborcji oraz in vitro. Nawet biskupi musieli zgodzić się na Intronizację bo taka była Wola Pana Dziejów.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji