Nowy numer 22/2023 Archiwum

Kaczyński deklaruje zakaz aborcji eugenicznej

Choć jest to tylko deklaracja, jednak Jarosław Kaczyński jednoznacznie zapowiada, że w najbliższym czasie PiS przeprowadzi prawny zakaz aborcji eugenicznej. Dla obrońców życia będzie to ważny argument.

Po odrzuceniu jesienią projektu całkowicie zakazującego aborcji PiS znalazł się w ogniu krytyki środowisk konserwatywnych, a szczególnie katolików, którzy liczyli, że ugrupowanie to po zwycięskich wyborach zakaże zabijania nienarodzonych dzieci. Wywiad GN z liderem PiS, który ukazał się dziś w najnowszym numerze naszego tygodnika, skupia się na problemie ochrony życia. Jarosław Kaczyński wyjaśnia w nim postawę swojej partii wobec aborcji. Czytelnik oceni na ile przekonywująco. W rozmowie pada jednak ważna deklaracja - PiS w żadnym wypadku nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka – mówi J. Kaczyński. Dopytywany, kiedy to nastąpi obiecuje, że „w stosunkowo nieodległym czasie”. Nie chce jednak jasno obiecać, że PiS w tej kadencji zmieni prawo dotyczące aborcji, bo – jak ujawnia - stosunek do aborcji wśród posłów klubu PiS jest zróżnicowany. On sam podkreśla, że dla niego ta sprawa jest ważna i będę dążył do tego, aby ją skutecznie załatwić. Obiecuje też, że gdy jego partia będzie przy władzy nie dopuści do lewackiej rewolucji obyczajowej.

Słowa prezesa PiS, choć są tylko deklaracjami, mogą być ważnym argumentem dla środowisk pro life. Choć nie ma w nich obietnicy całkowitego zakazu aborcji, jednak po tej rozmowie trudno będzie się J. Kaczyńskiemu się wycofać z poparcia dla zakazu aborcji eugenicznej.

Zachęcam do przeczytania całej rozmowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego

 

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Quantcast