Nowy numer 21/2018 Archiwum

Stryczek dla panny młodej

Feminizm w obecnym kształcie to nie walka o kobiecość, lecz walka z kobiecością.

Od lat był Dzień Kobiet, a teraz jest Strajk Kobiet. O co chodzi? Kobiety odmawiają bycia kobietami?

A tak, dokładnie. Rzecz jasna  chodzi o te nieliczne kobiety, które tak zazdroszczą mężczyznom, że chcą się do nich upodobnić. Feminizm w obecnym kształcie to nie jest walka o kobiecość, lecz walka z kobiecością. Celem, zazwyczaj nieuświadomionym, jest przekształcenie świata w totalnie męski. To między innymi dlatego feministki dostają histerii, gdy mężczyźni przepuszczają je w drzwiach, dlatego biją w twarz panów, którzy próbują całować je w rękę. Dlatego w środowiskach feministycznych tak popularne jest pozowanie na męskiego twardziela – służą temu choćby wulgaryzmy, których pełne są transparenty i hasła wykrzykiwane na manifach. Pewnie też jest to jeden z powodów, dla których macierzyństwo jest wśród feministek zjawiskiem rzadkim (a wielokrotne macierzyństwo w ogóle niespotykanym), bo ono podkreśla kobiecość najbardziej radykalnie. Także poparcie feministek dla ideologii gender i zachowań homoseksualnych musi gdzieś tu mieć swój korzeń – bo to wszystko zaciera różnice między kobietami a mężczyznami.

Pewnie, że nie jest to uświadomione – ale tak de facto jest. Nienawiść feministek do mężczyzn (często wywołana jakimiś złymi doświadczeniami z dzieciństwa) bynajmniej nie motywuje tych biednych pań do podkreślania swojej odrębności, tylko właśnie do wchodzenia w rolę tych, których tak nienawidzą.

Efekt tych usiłowań jest z góry przesądzony – kobiety „strajkujące” mogą stać się mężczyznami tylko pozornie. Mniej więcej tak, jak to się dzieje, gdy ktoś operacyjnie i farmakologicznie „zmienia płeć”. Człowiek taki tylko wygląda jak przedstawiciel płci przeciwnej, ale nie jest nim w swoich zasadniczych funkcjach, dla których w ogóle różnica płci zaistniała. Jeśli na przykład kobieta przerobi się na „mężczyznę”, utrwala tylko grę pozorów. Jedyna istotna zmiana jest taka, że traci możliwość bycia matką. Zdolności do zostania ojcem oczywiście nie zyskuje. Traci więc płodność – ot i cały „zysk”.

Tak jest z postulatami feminizmu. To w gruncie rzeczy dążenie do ubezpłodnienia kobiet w każdym wymiarze. W zamian feministki nie oferują nic. Tylko pusty krzyk i wulgarne gesty w walce o wyjałowienie człowieczeństwa z wszystkiego, co cenne i otwarte ku przyszłości.

Sam postulat powszechnej dostępności aborcji jako prawa człowieka jest już wystarczającym dowodem na to, że feminizm w obecnym kształcie prowadzi swoich ludzi do piekła. Bo piekło to esencja bezsensu, sprzeciw wobec twórczości, rodzenia i wzrastania, czarny protest przeciw światłu i szczęściu, jakie Bóg przeznacza człowiekowi, który przyjmuje Jego plan.

„Strajk Kobiet” w Dniu Kobiet jest jak stryczek ofiarowany pannie młodej na weselu.

Cóż, różne gusta ludzie mają. Ale ten gust jest nieludzki – bo też nie ludzie go inspirują.

« 1 »
oceń artykuł
 • Gość
  09.03.2017 13:38
  Radzę gościu niedzielny poczytać czym jest feminizm. Można być feministką jak i feministą bo feminizm to walka o równość płci. Walczy nie z całowaniem w rękę i z mężczyznami tylko o równouprawnienie płci zarówno żeńskiej jak i męskiej. Walczy np o prawa mężczyzn w sadzie o opiekę nad swoimi dziećmi, walczy ze stereotypem męskiego twardziela który nie doświadcza przemocy ze strony kobiety (nikt mu nie wierzy), walczy o to żeby mężczyzna nie był stawiany w roli tego co musi utrzymywać dom, nie może wykonywać obowiązków domowych i zajmować się swoim potomstwem. Facet ma prawo płakać, wyrażać uczucia....to są właśnie społeczne stereotypy które nasz patriarchat przedstawia jako normy społeczne. Z nimi walczymy. Walczymy o równe prawa!!!
  doceń 11
 • Gość
  09.03.2017 13:56
  Przedstawianie feminizmu jako ruchu babochłopów ktore nienawidzą mężczyzn i walą w twarz gdy tylko na nie spojrzą, jest tak samo idiotyczne co porównanie kiboli z kibicami którzy ze swoimi dziećmi przychodzą na mecz, jak prawica ze skrajną prawicą która nienawidzi wszystkich o wszystko, jak włożenie do tego samego worka księdza z pedofiliami i homosekualistami. Takie generalizowanie nie wychodzi dobrze i świadczy o niedouczeniu.
  PS księża tez dążą do ubezpłodnienia slubu jąć celibat. Utrwalają" grę pozorów" bo tracą możliwość bycia ojcem. Przecież nie kazdy człowiek pragnie być rodzicem. To jest jakiś
  doceń 10
 • Piotr
  09.03.2017 15:29
  Czarny, obłąkany i wulgarny feminizm to atak na człowieka, szczególnie bezwzględny atak na życie szczególnie najbardziej bezbronnego człowieka. Postulowałbym, by wreszcie wprowadzić prawo zrównujące aborcję z zabójstwem, a nawoływanie do legalizacji aborcji zrównujące z podżeganiem do zbrodni ludobójstwa. Kłamstwo usprawiedliwiające zaś aborcję powinno być traktowane jak np. kłamstwo oświęcimskie.
  doceń 5
 • pixpixble
  09.03.2017 18:31
  „Kobiety wszystkich płci łączcie się” - tak to było na manifie?
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.