Nowy numer 47/2019 Archiwum

Zwiastun najnowszego "Gościa"

 

Krzywda alimentacyjna [Bogumił Łoziński]

Z danych opublikowanych przez Krajowy Rejestr Długów wynika, że ponad 300 tyś. rodziców nie płaci alimentów, a łączna kwota zaległości wynosi prawie 10 mld zł. „Rodzic, który nie płaci alimentów krzywdzi dziecko” – pisze Bogumił Łoziński.

Religia własnego „ja” [ks. Tomasz Jaklewicz]

„Bądź sobą”; „słuchaj siebie”; „ufaj sobie i idź swoją drogą” – te hasła brzmią w reklamach i w poradnikach radzenia sobie z życiem. Paul Vitz zwraca uwagę, że znaczna część psychologii stała się humanistyczną religią opartą na kulcie „ja”.

Intymna chwila życia [rozmowa z Iwoną Sitarską]

„Kiedy wchodzę do pokoju, w którym leży umierający człowiek, to jest tak, jakbym

wchodziła do świątyni. Ja po prostu wiem, że tam jest Pan Bóg” – mówi w niezwykłym wywiadzie szefowa łódzkiego hospicjum, która była przy śmierci bardzo wielu osób.

Niedziela z odzysku [Jacek Dziedzina]

Polska pozostaje w ogonie Europy pod względem ograniczeń handlu w niedzielę. Zamknięte hipermarkety we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Danii nie obniżyły poziomu życia w tych krajach. Tak jak handlowa wolnoamerykanka w Polsce nie podniosła naszego dobrobytu. Pora zatem dogonić Europę.

RewoŁucja [Marcin Jakimowicz]

Po jej śmierci w Portugalii ogłoszono dzień żałoby narodowej. To dzięki niej świat usłyszał o Fatimie. Otrzymała misję specjalną: „Zostaniesz dłużej niż kuzyni, by opowiedzieć ludziom o ratunku dla świata”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama