Reklama

    Nowy numer 2/2021 Archiwum

Świeckim okiem

Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Mt 5,15

Każdy dzień jest dla mnie pytaniem o wolę Pana Boga w moim życiu, ale przede wszystkim refleksją, kim On dla mnie jest. Stając przed Ojcem, często zadaję sobie pytanie, czy mam prawo mówić o Jego miłości i doświadczeniu tego, że jest dla mnie ważny. Jest najważniejszy. Współczesny świat wymaga, by moje czyny, słowa były przejrzyste. I kiedy upadam, gdy boję się przyznać, że bardzo Go kocham, gdy neguję Jego działanie w moim życiu, to pytanie staje się jeszcze bardziej naglące.

Wiem jedno: Bóg mnie kocha. On wybaczył mi wszystkie moje grzechy i winy. Zapalił we mnie światło, które jaśnieje, gdy trwam przy Jego miłości. Mam pewność, że bycie człowiekiem wierzącym wiąże się także z odpowiedzialnością za dar wiary, który został we mnie złożony. Mam prawo, ale i obowiązek mówienia, a przede wszystkim świadczenia życiem, że Bóg kocha, przebacza i czeka na każdego. •

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.