Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dzień bez aborcji

W obwodzie jarosławskim na jeden dzień zakazano aborcji.

Departament Zdrowia i Farmacji obwodu jarosławskiego w Rosji wydał pismo, w którym poinformował o wprowadzeniu zakazu aborcji. "W tym dniu we wszystkich publicznych zakładach opieki zdrowotnej w obwodzie jarosławskim będą zakazane aborcje, zaplanowano akcje na rzecz zwalczania mordowania dzieci w łonach matek i obrony wartości macierzyństwa" - czytamy w oświadczeniu. Dzień bez aborcji wprowadzono w związku z dniem Świętych Młodzianków. Wspomina się wówczas masakrę dzieci z Betlejem, której dokonano na polecenie Heroda. O tym wydarzeniu wspomina Ewangelia wg św. Mateusza.

Dzień ten, według kalendarza juliańskiego, przypada 11 stycznia. W Kościele katolickim święto Świętych Młodzianków obchodzi się 28 grudnia.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  12.01.2017 13:37
  Żeby tak dało się wprowadzić rok bez aborcji... A potem może by to już weszło w zwyczaj, że kliniki są zamknięte.
  doceń 2
 • Krzysiek
  12.01.2017 14:43
  >>w związku z dniem Świętych Młodzianków<< Dziękuję za JEDEN dzień dobroci dla CZŁOWIEKA - na tej od stu lat opanowanej przez komunizm ziemi. Argumentacja ich jest tak prosta i dosadna - z podziwem patrzę na ich zrozumienie tematu.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama