Nowy numer 24/2021 Archiwum

Tatry: W sobotę na Wiktorówkach Msza za zaginionego biegacza

Jerzy Krzemiński zaginął w Tatrach blisko 2 tygodnie temu.

Jerzy Krzemiński - 28-latek z Warszawy - wybiegł na trening biegowy w Tatrach w poniedziałek 3 października wieczorem. Tego dnia panowały trudne warunki atmosferyczne. Z dostępnych informacji wynika, że wybrał się w rejon Giewontu lub Czerwonych Wierchów. Z treningu nie wrócił.

Akcja poszukiwawcza była prowadzona przez ratowników TOPR w trudnych warunkach - w górach spadło pół metra śniegu i ogłoszono 2 stopień zagrożenia lawinowego. Poszukiwania nie przyniosły skutku i 8 października, ze względu na grubą pokrywę śniegu ratownicy zawiesili akcję.

W najbliższa sobotę, w samo południe, z inicjatywy znajomych biegacza na Wiktorówkach odprawiona zostanie Msza Święta w intencji zaginionego sportowca. Eucharystię poprzedzi symboliczny bieg (dla mniej usportowionych marsz) z Zazadniej do sanktuarium na Wiktorówkach. Na Facebooku stworzone zostało wydarzenie "Biegiem na Mszę Świętą za Jurka", gdzie możemy znaleźć zaproszenie o takiej treści:

Przyjaciele, znajomi Jurka Krzemińskiego, biegacze, ludzie gór !

Jurek do dnia dzisiejszego nie został odnaleziony. Wszyscy czujemy smutek i wielką stratę. Pragniemy pomodlić się za Niego w miejscu wyjątkowym w sercu naszych Tatr. Jako, że był zakochany w górach a szczególnie w biegach górskich, zapraszamy Was serdecznie na Mszę Świętą, połączoną ze wspólnym biegiem ku Jego pamięci.

Plan spotkania: sobota 22 października 2016

11:00 - Spotkanie na parkingu przy wejściu na szlak do Doliny Filipka ( Zazadnia )
11:15 - Wspólny bieg/marsz do Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr - Wiktorówki
12:00 - Msza Święta w intencji Jurka
13:00 - po wspólnej modlitwie zapraszamy na herbatę w Sanktuarium

 

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także