Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Poznaj „Serce Dawida”!

Zainteresowanie tą konferencją i rozmach, z jaką jest przygotowana zdumiała chyba samych pomysłodawców.

22-23 października w hali Expo w Warszawie spotka się tysiąc osób, by słuchać o „Sercu Dawida”. To będą dwa dni nieustannej modlitwy i poruszających prelekcji prowadzonych przez liderów wspólnot oraz ludzi od lat słuchających tego, co mówi dziś Duch do Kościoła. Gośćmi będą: bp Andrzej Siemieniewski, bp Grzegorz Ryś, ks. Peter Hocken, Jeff Eggers, Maciej Wolski, Krzysztof Demczuk, Karol Sobczyk, Marcin Zieliński, Marcin Widera, o. Roman Groszewski SJ.

Konferencja odbędzie się pod patronatem kardynała Kazimierza Nycza.

– Dawid jest jedyną postacią, o której Biblia mówi: „to był człowiek według Bożego serca”. A zatem w życiu Dawida musiało być coś takiego, co dotykało serca samego Boga, pochwyciło je, rozbroiło – opowiada organizator konferencji Maciej Wolski z warszawskiego Domu Modlitwy 24/7 – Jesteśmy pokoleniem, które oczekuje na Boże działanie, pragnie Jego obecności. A Dawid poszukiwał w swym życiu jednej rzeczy. Mówił: „pragnę Boga ponad wszystko”. Na konferencji będą i środowiska modlitewne i ewangelizacyjne. Czujemy, że Bóg łączy te dwa ruchy. W „Evangelii gaudium” papież Franciszek mówi, że trzeba stworzyć nowe przestrzenie modlitwy, bo to z nich wyjdzie nowa jakość ewangelizacji.

Konferencja odbędzie się pod patronatem kardynała Kazimierza Nycza.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama