Nowy numer 28/2018 Archiwum

Węgry: Referendum nieważne

Niedzielne referendum na Węgrzech ws. obowiązkowych kwot osiedlania uchodźców zostało oficjalnie uznane za nieważne przez Narodowe Biuro Wyborcze (NVI) z powodu zbyt niskiej frekwencji.

Szefowa NVI Ilona Palffy oświadczyła po przeliczeniu 98,82 proc. głosów, że oddano 3,2 mln ważnych głosów, tymczasem aby referendum było ważne, powinno ich być nieco ponad 4,1 mln.

Aby referendum na Węgrzech było ważne, ponad 50 proc. osób uprawnionych do głosowania powinno w nim oddać ważny głos.

« 1 »

Zobacz także

 • G.
  03.10.2016 09:22
  Nie jest nieważne, a niewiążące.
  doceń 6
 • Bytomianin
  03.10.2016 09:41
  Z jednej strony nie ma się co Węgrom dziwić że nie poszło nawet 50% wyborców, skoro nawet gdyby to referendum było prawnie wiążące, nawet jeżeli 98% obywateli żąda konkretnego rozwiązania, to brukselska demokracja może i tak przymusowo relokować imigrantów. Swoją drogą zabawnie to brzmi, w demokracji coś jest "przymusowe". Ktoś tu chyba nie rozumie idei rządu ludu. Ja, gdyby w Polsce było takie referendum pomimo tego że UE i tak by głosu ludzi nie słuchała poszedłbym na te głosowanie, bo przed sobą bym mógł powiedzieć, robię ile mogę by troszczyć się o mój kraj, o moich rodaków.
  doceń 5
 • Polak
  03.10.2016 10:14
  Eurokołchoz =Eurosodoma. Chcę referendum dla Polski czy mamy odłączyć się od Euroniewoli.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama