GN 28/2018 Archiwum

Czego boi się Grzegorz Schetyna?

Będziemy musieli zlikwidować instytucje, które pod pozorem służenia szczytnym celom, służą interesowi jednej partii i stały się ośrodkami zatruwania życia publicznego, dlatego zapowiadam dzisiaj - zlikwidujemy IPN; zlikwidujemy też CBA - zapowiedział w niedzielę szef PO Grzegorz Schetyna.

"Badanie historii nie może służyć manipulowaniu faktami" - mówił Schetyna w trakcie konwencji PO w Gdańsku.

Zapowiedział również, że PO zamierza zlikwidować Centralne Biuro Antykorupcyjne. "Ściganie przestępców to zadanie dla policji i służb, a nie dla polityków. Nie będzie naszej zgody na to, żeby powoływać nadpolicję, która dla wywołania strachu i paraliżowania swoich politycznych przeciwników przez aktualnie rządzących, prowadzi działania operacyjne" - mówił.

"Jest jeszcze jeden fałszywy, fatalny, zatruwający nasze życie publiczne owoc i to jest działalność Antoniego Macierewicza i wszystko, co jest związane z katastrofą smoleńską. Wykorzystując tragiczną katastrofę smoleńską, w której przecież - jak wiecie - zginęło też wielu naszych przyjaciół, wykorzystuje się tę katastrofę do nikczemnych, politycznych gier, do zakłamywania rzeczywistości" - mówił szef Platformy.

Zapowiedział, że PO powoła "zespół ds. zbadania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy TU-154 z 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, w celu osiągnięcia korzyści politycznej".

"To musimy wyjaśnić i zamknąć raz na zawsze" - podkreślił Schetyna. "Jeśli chcemy odbudować wspólnotę, nie możemy tolerować instytucji, które zostały stworzone, żeby dzielić" - przekonywał.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Gość
  03.10.2016 09:50
  wstydzilibyscie sie tak manipulowac prawda.Wystarczy porownac sprawe Amber Gold i SKOKow aby widziec co sie dzieje.Albo porwnac Walesa-Kaczynski.Wstyd aby katolickie media nie rozroznialy klamstwa od prawdy.Komu wlasciwie sluza katolickie media? Prawdzie czy klamstwu?
  doceń 3
 • jurek
  03.10.2016 11:39
  Sondaże wskazują, ze politycy PIS powinni zacząć się też obawiać - w ich przypadku Trybunału Stanu
  doceń 2
 • Edgar
  03.10.2016 12:21
  W programie tej partii zabrakło mi programu systematycznego wykańczania Jarosława Kaczyńskiego. Po jego wyglądzie widać, że się bardzo szybko starzeje. Wykańcza go świadomość, że nie udało mu się uratować jego brata z katastrofy, do której wyjaśnienia kluczem jest ostatnia rozmowa bliźniaków. Trzeba mu o tym ciągle przypominać wtedy pęknie.
 • Edgar
  03.10.2016 16:55
  Gdyby Jarosław był na pokładzie nie zginęłoby 97 ludzi. Treść rozmowy jest kluczowa do rozwiązania tej zagadki.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama