Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zgłoś swoją premierę!

To już ostatnie dni zgłaszania utworów, które powalczą o tytuł „Premiery Roku 2016” na Festiwalu Chrześcijańskie Granie.

Do 30 września na adres: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl wykonawcy mogą zgłaszać piosenki wydane lub opublikowane na YouTube w roku 2016. Trzy najlepsze utwory powalczą 20 listopada o miano „Premiery Roku 2016”.

6. Festiwal Chrześcijańskie Granie odbędzie się 18-20 listopada w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” w Warszawie. Złoty Krążek za premierę roku zostanie wręczony po raz drugi. Zeszłoroczny zwycięzca, zespół New Day, w tym roku poprowadzi w ramach festiwalu modlitwę uwielbienia. Usłyszymy też raperów z zespołu Muode Koty, który wygrał wiosenny Koncertu Debiuty, oraz Michała Rasska – laureata konkursu „Non Stop CCM”.

« 1 »

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także