Nowy numer 43/2020 Archiwum

Liczymy, że ochrona życia będzie dla posłów sprawą oczywistą

Przedstawicielki Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” mają nadzieję, że wszystkie kluby parlamentarne poprą projekt.

Na przyjęcie, w trybie pilnym, i wejście w życie jeszcze przed zakończeniem bieżącego roku ustawy całkowicie zakazującej aborcji w Polsce wyraziły nadzieję przedstawicielki Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” oraz Inicjatywy na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”. W związku z rozpoczynającymi się w Parlamencie w najbliższy czwartek pracami nad projektem jego inicjatorki spotkały się w Warszawie z dziennikarzami. 

Sylwia Zborowska z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny wyraziła nadzieję, że wszystkie kluby parlamentarne poprą projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji. „Liczymy, że ochrona życia ludzkiego będzie dla posłów sprawą oczywistą” - mówiła działaczka. 

Katarzyna Stępkowska, również reprezentująca Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, podkreśliła, że ustawa całkowicie zakazująca dokonywania aborcji stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne. Przywołała wynika badań przeprowadzonych w maju br. przez Instytut Badań Rynkowych IBRiS.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” zebrał ponad 450 tys. podpisów pod projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji w Polsce. W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie tego dokumentu.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama