Nowy numer 42/2020 Archiwum

Niezły sprzęt

Jezu, jeśli podoba Ci się nasze uwielbienie, daj nam sprzęt – poprosiłem we wtorek. Następnego dnia podszedł do mnie Mariusz i powiedział, że czuje, przynaglenie, by….

Bóg spełnił obietnicę. Zapłonął nowy żar. Zaczynamy nie mieścić się w salce. Pisałem o tym w ostatnim tekście. Niebawem będziemy musieli zejść do kościoła.

A w kościele nas nie słychać :) Nie mieliśmy dotąd swojego sprzętu nagłośnieniowego. Ponieważ ludzie ze wspólnoty i tak zadziwiają hojnością (na dwóch spotkaniach zebrali na cele ewangelizacji kilka tysięcy złotych), nie chciałem nawet proponować, byśmy zaczęli odkładać na sprzęt. Widziałem, że o wiele ważniejsze są teraz działania, które prowadzi wspólnota.

We wtorek przed tygodniem powiedziałem Jezusowi: „Panie, widzisz, jak hojni są ludzie na diakonii. Błogosławię Cię w tym, że w dwóch restauracjach rusza kurs Alpha dla dorosłych i dla młodzieży, że za kilka dni startujemy z Seminarium Odnowy Wiary. Jezu, jeśli podoba Ci się nasze uwielbienie, to, co robimy jako wspólnota, to proszę… daj nam sprzęt nagłaśniający”.

Przyznaję, myślałem o zwykłych dwóch kolumnach. A i tak przez chwilę miałem wrażenie, że to zbyt bezczelna modlitwa. „Skoro to dla Ciebie, Jezu, to sam się zatroszcz”. Tak pomodliłem się we wtorek w kaplicy… Następnego dnia na spotkaniu organizacyjnym w sprawie kursu Alpha podszedł do mnie Mariusz (modlący się od lat w innej wspólnocie). Powiedział, że czuje, przynaglenie, by… dać (dać, nie pożyczyć!) naszej wspólnocie sprzęt. 

Dostaliśmy o wiele, wiele więcej, niż się spodziewałem. Pięć świetnych markowych głośników, statywy, miksery, mikrofony, kable. „Przypadkowo” przed tygodniem na spotkanie wspólnoty przyszedł mój kolega, który na co dzień zajmuje się radiowym sprzętem nagłaśniającym :)

Bóg kompletnie nas zaskoczył. Miarą znów okazała się Jego hojność, a nie nasz brak. Nie wiem, dlaczego dał nam tyle drogiego, świetnego sprzętu, ale ponieważ ogłosił już wcześniej „nagłe przyspieszenie”, „szybki urodzaj” i „czas zbiorów,” na pewno będzie to potrzebne. Oddaję Mu chwałę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także