Reklama

    Nowy numer 30/2021 Archiwum

Święty niepokój

„Zważcie więc na Tego, który ze strony grzeszników tak wielką wycierpiał wrogość wobec siebie, abyście nie ustawali, załamani na duchu. Jeszcze nie opieraliście się aż do krwi, walcząc przeciw grzechowi”. (Hbr 12,3-4)

Ta śmierć kapłana pokazuje, że wierność Chrystusowi kosztuje. Chrześcijaństwo to nie święty spokój, ale ogień, który wielu chciałoby zgasić. Całe drugie czytanie jest najlepszym komentarzem do tego obrazu. „Zważcie więc na Tego, który ze strony grzeszników tak wielką wycierpiał wrogość wobec siebie, abyście nie ustawali, załamani na duchu. Jeszcze nie opieraliście się aż do krwi, walcząc przeciw grzechowi”.

(Hbr 12,3-4)

To pierwsze zdanie odnosi się do Jezusa, ale można odnieść je także do ks. Jacques’a i do innych męczenników. Drugie zdanie mówi o tym, że ich krew wzywa nas do wierności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.