Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Trump vs. płaczące dziecko

Donald Trump wyrzucił płaczące małe dziecko z sali, gdzie we wtorek czasu lokalnego miał spotkanie z wyborcami. Incydent stał się kolejnym tematem komentarzy i dowcipów na temat republikańskiego kandydata do Białego Domu.

Na wiecu w szkole w miejscowości Ashburn w stanie Wirginia Trump przemawiał do wyborców, krytykując Chiny za sztuczne zaniżanie kursu swej waluty i inne wykroczenia przeciw zasadom wolnego handlu.

W pewnym momencie na sali rozległ się płacz niemowlęcia, trzymanego na rękach przez jedną ze słuchaczek.

"Kocham małe dzieci. Słyszę, że dziecko płacze, to mi się podoba" - powiedział Trump i kontynuował wywód na temat Chin.

Kiedy płacz nie ustawał, znowu przerwał, mówiąc: "Co za dziecko... Co za piękne dziecko. Niech pani się nie martwi... To piękny i zdrowy bobas... tego właśnie chcemy...".

Po chwili jednak, kiedy dziecko nie przestawało płakać, okazał zniecierpliwienie.

"Ja żartowałem. Może pani zabrać stąd to dziecko... Myślę, że ona rzeczywiście mi uwierzyła, gdy powiedziałem, że kocham jak dziecko płacze, kiedy przemawiam. W porządku. Ludzie czasem nie rozumieją, ale to jest OK" - powiedział.

Na życzenie kandydata, ochrona wyprowadziła matkę z płaczącym dzieckiem.

Po wiecu, na Twitterze pojawiły się kpiny z Trumpa.

"Trump kazał wyrzucić płaczące dziecko. Agenci Secret Service wyrzucili Trumpa, zanim zorientowali się, że się pomylili" - napisał jeden z internautów.

W innym tweecie zamieszczono zdjęcie niemowlęcia z podpisem: "Płaczące dziecko wyrzucone z wiecu Trumpa wydało oświadczenie".

Na fotografii dziecko unosi w górę środkowy palec - w USA obraźliwy gest, odpowiednik polskiego "gestu Kozakiewicza".

Po wiecu w Ashburn, demokratyczny kandydat na wiceprezydenta, Tim Kaine, powiedział na swoim spotkaniu z wyborcami: "Widziałem, że Donald Trump wyrzucił dziś płaczące dziecko na wiecu. Można się zapytać kto tu jest małym dzieckiem...".

Słuchacze przyjęli te słowa śmiechem i oklaskami.

« 1 »

Zobacz także

 • Alina
  03.08.2016 11:17
  Podobnie w polskich kościołach na niedzielnych mszach (nie pisze o tych dla dzieci). Plaga. Księża się boją zwrócić uwagę - bo kościelna poprawność, bo "pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie" i takie tam.
 • szaramysz
  03.08.2016 11:19
  Ech, szaleństwo poprawności politycznej...
  Sprawa powinna wyglądać inaczej. Po pierwsze - dorośli ludzie powinni być świadomi, że płacz niemowlęcia uruchamia w nas wszystkich instynkt tak silny, że uniemożliwia skupienie się na rzeczach takich jak czyjaś przemowa. Dlatego matka dziecka powinna sama się zreflektować i wyjść z sali, skoro nie mogła go uciszyć. Jeśli z jakiejś przyczyny tego nie zrobiła - należało ją kulturalnie poprosić o wyjście, zaczynając właśnie od wyjaśnienia - że płacz nie pozwala się skupić, potem zadać pytanie, czy potrzebuje pomocy, następnie zaproponować wygodne, ciche miejsce odpowiednie dla niej i dziecka. I było to zadanie dla osób z obsługi.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama