Nowy numer 42/2018 Archiwum

Jacek Kurski odwołany

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP - podał przewodniczący rady Krzysztof Czabański.

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej - powiedział we wtorek dziennikarzom przewodniczący RMN Krzysztof Czabański. Jak dodał, konkurs na nowego szefa TVP powinien być rozstrzygnięty do połowy października.

"To jest pierwsza uchwała Rady Mediów Narodowych. Druga ogłasza decyzję o konkursie na prezesa Telewizji Polskiej. Konkurs zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty nie później niż do połowy października tego roku. W tej chwili po przerwie Rada będzie obradować nad powołaniem prezesa Telewizji na okres tymczasowy, do rozstrzygnięcia konkursu" - powiedział dziennikarzom Czabański podczas przerwy w posiedzeniu RMN, na którym władze poszczególnych spółek mediów publicznych prezentowały ich sytuację.

"Są dwie propozycje (kandydatów na tymczasowego szefa TVP - PAP) złożone w tej sprawie. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych 2-3 godzin" - dodał.

Inny członek RMN Juliusz Braun powiedział dziennikarzom, że Jacka Kurskiego odwołano na wniosek Joanny Lichockiej, która negatywnie ocenia jego działania. Dodał, że nastąpiło to po wysłuchaniu informacji Jacka Kurskiego o sytuacji w TVP.

"Wszyscy wiemy, jak wygląda sytuacja w Telewizji" - dodał Braun. Jak powiedział, za odwołaniem Kurskiego głosowało czterech członków Rady (on sam, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka oraz Krzysztof Czabański), a od głosu wstrzymał się Grzegorz Podżorny (członek RMN zgłoszony przez Kukiz'15). 

 

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  02.08.2016 20:05
  Eee.. Dobra zmiana? Ja tam nie jestem fanem Kurskiego. Ale jeśli promotorem zmian jest Czabański... To aż strach pomyśleć, jaka będzie ta telewizja poKurska
  doceń 2
 • Gość
  02.08.2016 20:30
  Jacek Kurski.... "ja nigdy nie klamie bo ja wierze,ze mowie prawde"..."ciemny lud to kupi" to taka wlasnie jest moralnosc PiS.
 • velario
  02.08.2016 22:08
  Wreszcie naprawdę "Dobra zmiana":)
  doceń 5
 • Fryderyk
  02.08.2016 22:58
  Rozwodnik, reprezentant katolickiego PiS-u.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy