Nowy numer 22/2020 Archiwum

Komiczny rajd Donalda Tuska

Na szczycie NATO przy ostatnim "family photo" (zdjęciu grupowym) stało się coś spontanicznego, komicznego i trochę zabawnie obnażającego naszą podwórkową wojenkę, przeniesioną na granatowe stopnie podestu Paktu Północnoatlantyckiego.

Godzinę przed wejściem przywódców państw, ustawiono dziennikarzy naprzeciw miejsca przeznaczonego do zdjęcia grupowego. Klasyka - czekamy, wchodzą najważniejsi ludzie na świecie, robimy ich razem i mamy zdjęcie, pokazujące kto i co. Oczywiście, wszystko jest wcześniej ustalone, każdy przywódca wie, gdzie ma stanąć - jest to określone, zgodnie z protokołem - z przodu gospodarz i głowy najważniejszych krajów oraz Unii Europejskiej, dalej kolejni reprezentanci. My jako dziennikarze otrzymaliśmy karteczki ze schematem, kto gdzie będzie stał. Tak, żeby wiedzieć, gdzie kierować obiektywy i jak najlepiej się ustawić.

Do sali wchodzą kolejni politycy. Prezydenci, premierzy, komisarze. Kiedy prawie wszyscy byli już na swoich miejscach, po prawej stronie pojawia się zakłopotany Donald Tusk. Podchodzi do Davida Camerona. Zagadując i starając się obrócić sytuację w żart, stara się wcisnąć się na samą górę... Premier UK jest trochę zaskoczony, ostatecznie ustępując miejsca. Tymczasem - wszyscy dziennikarze na to czekali - miał stanąć obok prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak Tusk, usilnie balansując na stopniach podestu, brnął na samą górę, będąc usilnie przekonywanym przez kolejnych polityków, że jego miejsce jest koło prezydenta RP. Dwie panie mocniej się zaangażowały, wskazując zagubionemu przedstawicielowi Unii Europejskiej jego miejsce. No cóż... nie udało się wymigać. Przesuwany Donald Tusk, trochę jakby siłą, został doprowadzony na wyznaczone miejsce....

Czasem warto zostawać do ostatniego wydarzenia, bo takie kwiatki nadają tej pracy sens. Wreszcie po całym dniu stało się coś emocjonalnego, spontanicznego i pokazującego, jak jest naprawdę. Panowie nie poklepali się po plecach, więc było ostatecznie autentycznie - bo jak wiadomo, nie przepadają za sobą ;)

A oto ta sytuacja, kadr po kadrze:

Komiczny rajd Donalda Tuska   Komiczny rajd Donalda Tuska   Komiczny rajd Donalda Tuska   Komiczny rajd Donalda Tuska   Komiczny rajd Donalda Tuska   Komiczny rajd Donalda Tuska   Komiczny rajd Donalda Tuska   Komiczny rajd Donalda Tuska   Komiczny rajd Donalda Tuska   Komiczny rajd Donalda Tuska   Komiczny rajd Donalda Tuska   Komiczny rajd Donalda Tuska  

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Polak
  11.07.2016 15:26
  Cóż zachowanie statystycznego przestępcy i złodzieja
  doceń 2
 • Gość
  12.07.2016 05:24
  Tekst zrobiony na siłę. Ma służyć zwiedzionym ludziom w celu podbicia ich niskiej samooceny i braku obycia. Tusk sympatycznie i szczerze witał się z głowami państw, a Duda stał jak kołek z przyklejony m uśmieszekiem .
  doceń 6
 • Gość
  14.07.2016 07:00
  Wykonał rajd jak F-16 idiota wyląduje na drzwiach od stodoły.
  doceń 0
 • Psycho
  16.08.2016 20:28
  Dziwię się, że bierzecie udział w takich manipulacjach... "PODSYCANIE NIENAWIŚCI. JAK MEDIA ZMANIPULOWAŁY ZDJĘCIA D.TUSKA I A.DUDY ZE SZCZYTU NATO
  http://www.psychologiawygladu.pl/2016/07/podsycanie-nienawisci-jak-media_11.html "Pragnę więc zwrócić uwagę, że na powyższym zdjęciu z pierwszego dnia szczytu D.Tusk stoi w trzecim rzędzie. Ktoś go tam ustawił, co jest błędem organizatora i wpadką dyplomatyczną, bo takie kwestie są zapisane w protokole i z góry ustalane.

  Z drugiego dnia mamy natomiast nagrania i zdjęcia jakoby premier przeciskał się przez tłum, aby uniknąć miejsca obok A.Dudy. Jednak on zwyczajnie wraca na miejsce, na którym stał poprzedniego dnia. Doszukiwanie się w tym ucieczki jest zwykłą manipulacją. Panowie mogą się nie lubić, ale protokół każdy zna. Proszę więc nie szukać się sensacji tam, gdzie jej nie ma."
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama