Nowy numer 25/2022 Archiwum

Łódź: dziecko w Oknie Życia

Na miejscu jest już policja i karetka pogotowia.

Drugie w tym roku dziecko zostało znalezione w Oknie Życia przy ul. Obywatelskiej w Łodzi. Podobnie jak niecały miesiąc temu jest to dziewczynka.

O godz. 14.13 zadzwonił alarm podłączony do Okna Życia. Zbiegła do niego siostra pielęgniarka, która zobaczyła, że znajduje się w nim dziecko. Było owinięte w ręcznik. Siostry przebrały ją w ubranka i zacisnęły pępowinę specjalnym zaciskiem. Wezwały też, zgodnie z prawem, karetkę pogotowia i policję.
Dziewczynka właśnie przyszła na świat - pępowina była zawiązana wstążeczką, a na ciele znajdowały się ślady śluzu poporodowego. Według siostry ciąża była donoszona, poród odbył się o czasie.

Dziewczynka została ochrzczona z wody i otrzymała imiona Wiktoria Maria. "Bo każde urodziny to zwycięstwo" - tłumaczą urszulanki. Dziecko zostało już przewiezione do szpitala. Na miejscu jest policja.

Okno Życia przy ul. Obywatelskiej jest jednym z dwóch okien, które powstały jako owoc Marszu Wdzięczności za Dar Życia, który odbył się w Łodzi w 2009 r. Jego uczestnicy zbierali wówczas pieniądze na utworzenie dwóch Okien Życia - w Piotrkowie Trybunalskim i właśnie przy ul. Obywatelskiej. Okno, którym opiekują się siostry urszulanki, zostało poświęcone 19 marca 2010.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama