Nowy numer 48/2020 Archiwum

Osiemnastka Gajusza

31 marca fundacja pomagająca chorym dzieciom będzie świętować urodziny. Rozda także statuetki Flamingów dla najbardziej zasłużonych darczyńców.

"Mój syn, który ma na imię Gajusz, w lipcu 2016 roku skończy 20 lat. Dostał się na wymarzone studia w Wielkiej Brytanii. Zamierza zostać prawnikiem. Ma ponad metr dziewięćdziesiąt wzrostu i jest zdrowym, silnym mężczyzną, a ja szczęśliwą mamą i prezesem fundacji GAJUSZ. Dwadzieścia lat temu nic nie zapowiadało takiego scenariusza" - pisze Tisa Żawrocka-Kwiatkowska.

31 marca 2016 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Teatrze Arlekin w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 5. rozpocznie się uroczystość 18 urodzin fundacji Gajusz.

Najważniejszym wydarzeniem gali urodzinowej będzie ceremonia rozdania statuetek Flamingów dla najbardziej zasłużonych darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych. Podczas uroczystości odbędą się 2 pokazy mody w wykonaniu dzieci – pacjentów fundacji  i ich rodzeństw. Dla gości zagra kwartet smyczkowy Apertus.

Fundacja Gajusz została założona w 1996 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło. Dzięki fundacji na oddziałach onkologicznych szpitala przy ul. Spornej w Łodzi pracuje zespół doświadczonych psychologów oraz pracownik socjalny. Chore dzieci i rodziców odwiedzają wolontariusze. Ponadto fundacja organizuje warsztaty teatralne, plastyczne, muzyczne oraz mnóstwo ciekawych spotkań, troszczy się także o zdrowe rodzeństwo małych pacjentów. Bo często te dzieci niosą na swoich barkach największy ciężar w całej rodzinie.

Fundacja Gajusz prowadzi 3 hospicja: domowe, stacjonarne i perinatalne.

Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej - rozpoczęło działalność w 2005 roku. Dzięki działalności Hospicjum, chore dzieci mogą przebywać wśród bliskich, w domu. Jego celem jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom - istotna poprawa jakości życia podopiecznych, dawanie nadziei w najtrudniejszych chwilach, kiedy nie można powiedzieć, że wszystko będzie dobrze.

Niestety nie wszystkie nieuleczalnie chore dzieci, wymagające opieki paliatywnej mogą przebywać w domach rodzinnych. To właśnie z myślą o nich podjęliśmy trud utworzenia hospicjum stacjonarnego, jedynego miejsca o takim profilu w centralnej Polsce. Tak powstał Pałac – Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci. W Pałacu może przebywać 11 dzieci. Pierwsze Maluchy trafiły tu w październiku 2013 roku.

Hospicjum Perinatalne - pod jego opieką są rodziny, u których w trakcie ciąży rozpoznano tzw. wadę letalną płodu. Hospicjum zapewnia ciągłą, kompleksową pomoc od momentu diagnozy, przez całą ciążę, aż do porodu oraz opiekę nad urodzonym chorym dzieckiem.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama