Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nagroda Kisiela dla Mariusza Maxa Kolonki

W innych kategoriach laureatami Kornel Morawiecki i Dariusz Żuk.

Nagroda Kisiela jest co roku przyznawana w trzech kategoriach: publicysta, polityk oraz przedsiębiorca roku. Za rok 2015 na uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie docenieni zostali kolejno: Mariusz Max Kolonko, Kornel Morawiecki i Dariusz Żuk.

Dlaczego tytuł publicysty roku trafił do Kolonki? Powodów jest kilka, a jeden z nich staje sie szczególnie aktualny w kontekście wtorkowych zamachów w Brukseli i wcześniejszych w Paryżu: - Przewidział czym zakończy się arabska wiosna i widział zagrożenie, jakie dla Zachodu miał wzrost liczebności imigrantów muzułmańskich - mówił laudacji Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”, laureat poprzedniej edycji Nagrody Kisiela.

Mariusz Max Kolonko przez długie lata był korespondentem TVP w USA, w ostatnich latach zaś jest głównie znany z prowadzenia bardzo popularnego kanału youtubowego "MaxTV".

Laudacje dla Kornela Morawieckiego wygłosił Tomasz Wróblewski - redaktor naczelny tygodnika "Wprost". O laureacie, twórcy "Solidarności Walczącej" mówił: - To człowiek, który szedł na prawo kiedy wszyscy szli na lewo. Był zawsze tam skąd większość zawsze chciał uciekać. Podawał rękę, bitym, prześladowanym, zaszczutym, każdemu kto miał odwagę mówić i robić to co podpowiadało mu serce. Często wbrew zdrowemu rozsądkowi - podkreślał liczne zasługi Morawieckiego Wróblewski. - Kiedy inni zasiadali przy okrągłym stole, on wciąż wskazywał na ostre kanty. I (…) cytując nieocenionego Kisiela – wyznawał zasadę, że poprawianie prawdy, to randka z kłamstwem.

Przedsiębiorca roku - Dariusz Żuk.  W ciągu kilkunastu lat działalności przyczynił się do powstania rekordowej liczby ponad 2000 firm. Jak mówi, jego marzeniem jest , by Polska była liderem na świecie jeśli chodzi o start-up’y i aby udało nam się stworzyć trzy globalne firmy na miarę Skype’a.

 

« 1 »

Zobacz także

 • New York
  23.03.2016 10:36
  ma tez określone zdanie o Nowoczesnych i innych popaprańcach
  doceń 2
 • budyn
  23.03.2016 10:56
  Wyjątkowo trafnie wybrani laureaci trj nagrody !
  doceń 0
 • Gość
  23.03.2016 13:45
  Mariusz Max Kolonko propaguje nienawiść do wyznawców islamu.

  A taki na przykład Kornel Morawiecki? Zostawił żonę z czwórką dzieci i związał się z inną kobietą, z którą wychowuje syna. Chwali się, że w jego życiu były jeszcze inne kobiety.

  Nie ma to jak wartości rodzinne ...
  doceń 2
 • gut
  23.03.2016 14:39
  Wspaniale, że Pan Max został nagrodzony, bardzo się cieszę z tego powodu, jest wspaniałym dziennikarzem!!! Oglądałem wczoraj tę uroczystość, była wspaniała! :)
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama