Nowy numer 48/2020 Archiwum

Leszek M. na ławie oskarżonych

Były premier miał zniesławić prof. Bogdana Chazana.

Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie ruszył proces byłego premiera Leszka M., który podczas jednej z audycji radiowych w lipcu 2014 r. zniesławił prof. Bogdana Chazana. Polityk lewicy stwierdził wówczas, że dyrektor Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie „jest religijnym psychopatą, który nie pozwala kobietom na badania prenatalne; zmusza kobiety, żeby rodziły dzieci, które są ciężko okaleczone i za chwilę umrą”. Twierdził również, że tacy lekarze jak prof. Chazan „stanowią zagrożenie dla życia kobiet”, „skazują je na cierpienie” i „odmawiają wykonywania obowiązków zawodowych”.

Prywatny akt oskarżenia w imieniu pokrzywdzonego złożyli prawnicy Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. W dniu 29 lutego br. odbyło się posiedzenie pojednawcze.

Przypomnijmy, że 10 marca br. przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie ruszy drugi proces przeciwko Leszkowi M. o analogiczne słowa wypowiedziane na konferencji prasowej w Sejmie RP. Z ramienia Ordo Iuris prof. Bogdana Chazana reprezentują mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Bartosz Lewandowski.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama