GN 24/2018 Archiwum

My - czyli kto? - Naród!

Mamy w Polsce nową zabawę: kto głośniej krzyknie „my, naród”?

Mobilizują się zwłaszcza zwolennicy Lecha Wałęsy i uczestnicy demonstracji organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji, którym przyklaskuje „Gazeta Wyborcza”.

Sensu w tym nie ma żadnego, ale „temperamenta grają” i o prawo do wzniesienia owego krzyku zaczynają się kłócić nawet poważni, zdawałoby się, politycy oraz dziennikarze.

Nie trzeba tłumaczyć, że skandowanie lub wywieszenie na transparencie tych trzech sylab automatycznie oznacza wykluczenie z narodowej wspólnoty Polaków wszystkich inaczej myślących i czujących rodaków.

Taką mamy w bieżącym sezonie politycznym najbardziej popularną grę narodową.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Maluczki
  01.03.2016 16:08
  Tak w ogóle, to powinni powiedzieć: "My demokracja"!
  Cóż to jest naród wobec demokracji!
  doceń 0
 • Stefan
  01.03.2016 19:53

  " MY NARÓD" możemy wołać jeżeli byliśmy w stoczni, strajkowaliśmy w innym zakładzie. A jeżeli kogoś nie było w stoczni, nie strajkował a 13 grudnia 1981r. spał do 11 może wołać " Stałem tam gdzie zomo".

  doceń 4
 • WW
  04.03.2016 12:18
  Odp na post "zyg": Odnośnie tzw ruskiej budki można dowiedzieć się z taśm prawdy (patrz. rozmowa Wojtunika z Bieńkowską). Do tego wszystkiego trzeba dodać (do lewackich i stricte politycznych posunięć PO) skandaliczne zwolnienie prof. Chazana ze stanowiska dyrektora Szpitala św. Rodziny w Warszawie przez HGW, tylko dlatego, że nie zgodził się zabić ciężko chorego dziecka i nie wskazał szpitala, gdzie takiego zabójstwa można dokonać. Powołał się przy tym na klauzulę sumienia. Niedawno sąd oczyścił go z wszelkich zarzutów. Politycznie zniszczono niewinnego człowieka. Hańba. Kto to zrobił, PIS? Tego nie wolno zapomnieć. A co do Pcimia Dolnego, to żaden argument w dyskusji. Proszę nie czepiać się porządnej wioski...
 • WW
  04.03.2016 14:18
  Odp "zyg": Akurat te tematy się "dziwnie" zazębiają. A propos wątku o (nie)rządach PO-PSL, to nie ja go zacząłem. Warto jednak jeśli nie na tym forum, to innym ten wątek dokończyć w sytuacji, kiedy niektórzy też jakoś tak dziwnie szybko tracą pamięć...
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama