Nowy numer 24/2018 Archiwum

Popełniliście błąd, komisarze

Polacy nie pozwolą się upokarzać, wkrótce się o tym przekonacie.

Gdy do Polski przyjadą ci państwo z Komisji, co to mają u nas wdrożyć „pierwszą fazę kontroli praworządności”, to niech nie zapomną wziąć hełmów i kamizelek kuloodpornych. I niech zamówią rosomaka, żeby na nocleg w eskorcie czołgów zabrał ich do jakiegoś przytulnego schronu przeciwatomowego.

Chociaż może niepotrzebnie przypominam, bo zachodnie media już im tam nie pozwolą zapomnieć o środkach bezpieczeństwa. To, co się tam wygaduje o sytuacji w Polsce, musi prowadzić odbiorców do wniosku, że u nas trwa nieomal wojna. Tylko, nie wiedzieć czemu, nie zalewa ich fala uchodźców z Polski, lecz zupełnie skądinąd. Może dlatego, że z Polski fala „uchodźców” przypłynęła do nich już dawno, za czasów najlepszej władzy, jaką nasz kraj miał od plejstocenu.

To, że Komisja Europejska ośmieliła się potraktować Polskę jak kraj bezprawia, oznacza, że, po pierwsze, decydenci kupili kit o dyktaturze naszej obecnej władzy, a po drugie, że Polska to jednak dla nich naprawdę kraj drugiej kategorii. Nikt tam nawet nie pomyślałby o czymś podobnym w stosunku do krajów „starej Unii”.

Tyle że Komisja tą swoją „kontrolą praworządności” strzeliła sobie w kolano. Ci ludzie naprawdę nie znają Polaków, jeśli wyobrażają sobie, że można nas bezkarnie poniżać. Polacy nie lubią być pouczani i ludzie Zachodu wkrótce przekonają się, że ta „wojna”, która w Polsce rzekomo trwa, osiągnęła już swoje apogeum i nie da się już z niej więcej wycisnąć. KOD już jest zmęczony, nogi bolą od łażenia, a gardła od krzyczenia – a ludzi zamiast przybywać, zacznie ubywać. „Autorytet” Mateusz Kijowski od alimentów nie pociągnie już za sobą nowych naiwnych, Ryszard Petru nie wymyśli już ciekawszych straszaków, niż wymyślił, a Tomasz Lis nie zdoła skomentować tego bardziej wściekle.

Następuje dewaluacja wielkich słów protestu, zaczęła się erozja „wojny”. Zauważyli Państwo, że jakoś nie ma krzyku o to, że z TVP znikli „najlepsi dziennikarze” z certyfikatem wieczystej słuszności? Majdanu nie ma, naród nie chwyta za broń, nawet jeśli na ekranach telewizorów na Zachodzie, chwyta.

Ta histeria już długo nie potrwa i Niemcy będą musieli zająć się swoimi islamistami, a Francuzi swoimi. Belgowie podobnie. I jeszcze parę innych krajów.

« 1 »
oceń artykuł
 • jarock
  17.01.2016 00:17
  Panie Franciszku bardzo dziękuję za ten artykuł. Brakuje mi nawet w prasie katolickiej takich opinii wg. zasady " bądz zimny lub gorący- nigdy nie letni ". Dla mnie żałosne jest gdy jeden z internautów porównuje de Gaspariego, Schumana i Adenauera do socjalisty Schulza, Junckera (www.pch24.pl/luksemburska-dyktatura-krytykuje-polska-demokracje--a...)
  i Timmenmarsa (
  www.ordoiuris.pl/europejski-trybunal-praw-czlowieka-zada--by-wlochy-....) Uwazam, że jeśli zabiera się " głos" w publicznej debacie to trzeba się wykazać choćby elementarną wiedzą....
  pozdrawiam

  Sławomir Antczak
  Jarocin

  doceń 8
 • Maluczki
  17.01.2016 10:31
  Demokracja a'la UE!

  http://prawy.pl/z-zagranicy2/12315-debate-w-pe-pomyslano-jako-lincz-na-b-szydlo-polska-premier-nie-bedzie-miala-prawa-sie-wypowiedziec

  Bolszewizm w ostrym wydaniu!
 • ap
  18.01.2016 21:36
  Wyjątkowo się z Panem zgadzam, nie damy się upokarzać i kadencja PiSu skończy się tak szybko jak to będzie możliwe
 • BARTOSZ
  25.03.2016 23:11
  GOŚĆ NIEDZIELNY????? Czy uważacie, że KATOLICY mają jeden pogląd polityczny? Chyba, że PRAWDZIWI KATOLICY go mają i reszta, to tylko udawani Katolicy. Może powinienem się wstydzić swoich poglądów jako Katolik? A może jestem gorszym sortem Katolika? Ludzie - opamiętajcie się - wszedłem na stronę mojej parafii i zamiast się wyciszyć w trakcie Triduum i dowiedzieć się o bieżących tematach z życia parafii, to na pierwszej stronie znalazłem skrót i odniesienie do TEGO artykułu w Piśmie Gość Niedzielny. Być może proszę o zbyt wiele, ale uwierzcie mi, że coraz więcej Osób odchodzi od kościoła - tak - przez małe K - wierząc, modląc się i starając się żyć zgodnie z Dekalogiem, ale czy na tym powinno nam wszystkim zależeć? Bądźmy wszyscy Kościołem przez DUŻE K. PROSZĘ WAS!!!!!!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji