GN 24/2018 Archiwum

Objąć Niemcy sankcjami UE

Masowe gwałty, z którymi nie radzi sobie policja i cenzura tego tematu w niemieckich mediach, świadczą o tym, że za Odrą zagrożona jest demokracja i bezpieczeństwo obywateli UE.

Sylwestrowa noc w kilku niemieckich miastach zakończyła się tragicznie dla setek kobiet, które zostały zaatakowane na tle seksualnym przez liczące w sumie około tysiąc osób grupy napastników pochodzenia afrykańskiego i arabskiego. Jak dotąd udało się zatrzymać tylko czterech sprawców. Pomimo, iż takich wydarzeń Niemcy nie widzieli od czasu wkroczenia w 1945 r. Armii Czerwonej, to temat był przez pierwsze dni skutecznie cenzurowany w niemieckich mediach. W głównym wydaniu wiadomości w publicznej telewizji wydarzenia te były całkowicie nieobecne.

Gdy blisko 200 ofiar zgłosiło się na policję, w Kolonii - głównej arenie wydarzeń - zwołano w końcu sztab kryzysowy, a wnioski, jakie wynikły z tego spotkania, są kuriozalne: pani burmistrz Henriette Reker (zapamiętajcie to nazwisko!) zasugerowała, że to ofiary są winne gwałtów (!).

Jeśli do tych wydarzeń dodamy obraz kilkuset podpaleń niemieckich ośrodków dla imigrantów i wielotysięczne demonstracje przeciw nieodpowiedzialnej polityce migracyjnej rządu federalnego, to otrzymujemy obraz Niemiec, jako kraju pogrążonego w chaosie, którego władze są totalnie bezradne wobec panującego zagrożenia.

Niestety nie słychać głosów niemieckich polityków (ani federalnych, ani unijnych), że w Niemczech zagrożona jest demokracja (cenzura niewygodnego dla Merkel tematu agresywnych imigrantów), a państwo nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa swoim obywatelom. Wszyscy są zapewne obecnie zajęci troską o stan polskiej demokracji.

W takiej sytuacji inne kraje członkowskie UE powinny chyba wnioskować o objęcie naszego zachodniego sąsiada specjalnym unijnym nadzorem, zagrozić, że jeśli nie uporają się szybko z zagrożeniem, to na Niemcy nałożone zostaną kary finansowe i ograniczenia w prawach członka UE, a własnym obywatelom powinniśmy odradzać podróż do niebezpiecznego zakątka Unii Europejskiej. Przecież nie byłoby to żadnym nietaktem, ani wtrącaniem się w wewnętrzne sprawy Niemiec. Jedynie troską o zachowanie tzw. wspólnych europejskich wartości. Czyż nie?

« 1 »
oceń artykuł
 • Adam2
  08.01.2016 19:26
  No to jak?Demokracja i standardy w Niemczech zostały zachowane czy nie?

  Czy władze i policja ukrywały przed Obywatelami molestowanie kobiet niemieckich i gwałty, czy nie?

  A także, czy przyjęcie ok. miliona ludzi innej kultury i wyznań/w tym roku/ do społeczeństwa niemieckiego, plus uprzednio przyjętych, stanowi niebezpieczeństwo dla Obywateli niemieckich i Państwa, czy nie?

  Z dyskusji wygląda, że część internautów uważa że nie, inna że tak.

  Czy są to manipulacje i kłamstwa?
  doceń 0
 • Anonim (konto usunięte)
  09.01.2016 21:48

  Genialne rady red Teistera,to taki kleister oceny sytuacji, że
  podziw mnie bierze.
  A Na niego zastosować sankcję o przepisach medialnych pisu i pisałby redak te inaczej,też nie i po Meringowsku, któremu i nuncjusz apostolski w Polsce Migliore powiedział stop,to polityka...bo w marszu poparcia dla pisu chciał maszerować.
  na szczęście posłuchał… ale Tambarana kto ci tam posłucha,
  a przeczuwam, że cenzurą mnie jeszcze obłożą, bo tyle tu w Gosciu piszą, ze wścipsko zachód im przygania, a sam jest
  jeszcze gorszy … No cóż ewangeliczna belka i zdźbło w oku
  jeszce są aktualne...

  doceń 2
 • trzinaalli
  10.01.2016 19:10
  Ofiary winne gwałtu? Owszem - częściowo tak. Dlatego, że: przyszły na zabawę sylwestrową, a także były wyzywająco ubrane, nawet jak dla Europejczyka, a tym bardziej da muzułmanina, który dotychczas oglądał kobiety w innym ubraniu. Wniosek? Lepiej nie uczestniczyć w takich imprezach.
  doceń 0
 • Kris
  10.01.2016 21:31

  Panie Teister (czy tak jakoś).
  Na drugim roku w czasie wolnym ks.prof. humorkiem strzelił :
  "wiecie gdy Rosjanie w 45 wkraczali do nas to ludzie mówili że wszystkie kobiety gwałcą.
  Gdy już przeszli do spowiedzi przyszła starsza babcia i mówi że miała nieczyste myśli.
  Na pytanie księdza odpowiada - no bo jak to, mieli gwałcić i nic? To po co ja czekała?"
  To jest humorek panie Teister (czy tak jakoś)
  jednak wartość merytoryczna taka sama jak pana artykuł.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji