Nowy numer 24/2018 Archiwum

"Polska to kraj suwerenny"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat nawiązujący do listu wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa ws. ustawy medialnej.

Timmermans wystosował list do Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Spraw Zagranicznych list, w którym wezwał polskie władze do przedstawienia szczegółowego harmonogramu dotyczącego przyjęcia projektu ustawy medialnej. Jak zaznaczył, ważne jest wykazanie tego, czy przepisy unijne były uwzględniane przy tworzeniu tego projektu. W swym liście odniósł się do podstawy funkcjonowania mediów, gdzie wolność i pluralizm są ważnymi filarami, zwłaszcza dla funkcjonowania państwa członkowskiego, które opiera się na wartościach UE.

MSZ wydało komunikat, w którym podkreślono, że polski rząd został wybrany w wolnych i demokratycznych wyborach. „Polska jest krajem suwerennym, a polska demokracja jest oparta na twardych fundamentach, którym nic nie zagraża. Mogłaby ona pod wieloma względami służyć jako wzór dla wielu innych państw. Jednocześnie mamy nadzieję, że media zagraniczne będą obiektywnie informowały o sytuacji w Polsce, przedstawiając zagranicznej opinii publicznej oraz zagranicznym politykom rzetelny i prawdziwy obraz wydarzeń, jakie mają miejsce w naszym kraju”. Oba ministerstwa przygotowują stosowną odpowiedź do Fransa Timmermansa.

« 1 »

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  05.01.2016 13:36
  Im trzeba pokazać kły, bo tylko taki język rozumieją:

  Dr Targalski: Niemcy wypowiedziały Polsce wojnę. Jeżeli Niemcy uderzają, to my musimy uderzyć w nich...

  "Niemcy muszą znaleźć się pod kuratelą, ponieważ polityka imigracyjna kanclerz Merkel zagraża istnieniu Europy".

  http://wpolityce.pl/polityka/277149-dr-targalski-niemcy-wypowiedzialy-polsce-wojne-jezeli-niemcy-uderzaja-to-my-musimy-uderzyc-w-nich

  Ale polski rząd potrzebuje wsparcia:

  http://rdi.org.pl/
  http://citizengo.org/pl/32108-list-w-sprawie-slow-o-nadzorze-nad-polska

  A lewiczkom-targowiczkom bilety w jedną stronę, w stronę stron rodzinnych, ku łonu mecenasów i sponsorów.
  .
 • adas
  06.01.2016 00:37
  tak. słowa, słowa, słowa...
  a czyny?
  o super-dealu pisowskiego ministra z Rosjanami w sprawie ropy pisowki Gość nie napisze?

  kiedy wy się obudzicie w końcu?
  (chyba że jesteście ukrytą opcją rosyjską - ty by wiele wyjaśniało w sprawie waszego zaślepienia)
  doceń 0
 • ano
  06.01.2016 11:04
  zachodnia Europa, zwłaszcza Niemcy powinny wzorować się na obecnej Polsce w zakresie wolności mediów. Niemcy stosują cenzurę w mediach. Blokują i osuwają informacje na temat emigrantów i dokonywanych przez nich zbrodni i terroryzowania ludności. Ta niemiecka cenzura to zagrożenie dla bezpieczeństwa i maskowanie i tolerowanie zbrodni. Tym powinna zająć się UE.
  doceń 0
 • nieczo
  13.04.2016 13:59
  nie pozwolmy niemcom rzadzic n aszym krajem wprowadzic tresc roty lapy od polski niech zrobia porzadek w swoim panstwie
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama