GN 24/2018 Archiwum

Melchior też była kobietą

W Europie trwa walka z obecnością chrześcijańskiej symboliki w bożonarodzeniowej scenerii.

Zazwyczaj prowadzi to do rezygnacji z betlejemskich żłóbków w przestrzeni publicznej i wypierania z pamięci głównej postaci tych świąt, czyli Dzieciątka Jezus.

Taki też los miał spotkać wielką szopkę, która co roku jest instalowana w centrum Madrytu przed Pałacem de Cibeles, główną siedzibą władz miejskich. Od czerwca stolicą Hiszpanii rządzi bowiem ultralewicowa Manuela Carmena, która oświadczyła jednoznacznie, że dla katolików w jej pałacu nie ma miejsca. Jak podaje dziennik Il Foglio, przeciwko planom likwidacji żłóbka zaprotestowali jednak właściciele sklepów i restauracji, dla których gigantyczna inscenizacja to dodatkowa atrakcja przyciągająca do miasta turystów i potencjalnych klientów. Żłóbek ostatecznie się pojawił, ale 7-krotnie mniejszy.

Na tym jednak nie koniec majstrowania przy Bożym Narodzeniu. Pani burmistrz postanowiła upolitycznić jeden z wielkich orszaków trzech króli, które już tradycyjnie 5 stycznia przejdą ulicami Madrytu. Aby uszanować różnorodność wrażliwości i równość płci, Kasper i Melchior będą kobietami, choć w męskim przebraniu. Baltazar może pozostać mężczyzną, bo zgodnie z tradycją był on królem ciemnoskórym, a zatem wpisuje się w forsowaną przez panią burmistrz wizję różnorodności.

« 1 »

Zobacz także

 • max
  03.01.2016 13:37
  Kopernik tez była kobietą a nawet Maria Skłodowska curie ;)
  doceń 5
 • Contral
  03.01.2016 20:37
  To że dziewczynki czy kobiety przebierały się za Trzech Króli to nic nowego. Gorzej jeżeli robi się z tego politykę.
  doceń 0
 • Eugeniusz_Pomorze_
  03.01.2016 20:58
  Jasne, Melchior była kobietą, a Trzech Króli, to były tak naprawdę trzy królowe-feministki i zarazem wojujące pacyfistki-lesbijki...

  Jak będziemy mieli tak wulgarne lewicowe media, jak np. w Hiszpanii, to i u nas demokracja będzie zlikwidowana przez Lewicę, LGBT&Zoo i feministki...
  doceń 1
 • zobżydzony
  04.01.2016 07:26
  Zgodnie z polityką multi-kulti, w następnym roku na Trzech Króli odębdzie się Parada Równości. Komuchy, którzy długo rządzili Hiszpanią sprowadzili im setki tysięcy poprawnych i zniszczyli tradycje tego pięknego kraju.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama