Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ustawa medialna uchwalona

Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zakłada m.in. wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia.

Za uchwaleniem noweli głosowało 232 posłów, 152 było przeciw, a 34 wstrzymało się od głosu.

Sejm zaakceptował poprawki zgłoszone do projektu przez klub PiS. Jedna z nich zobowiązuje ministra skarbu państwa do dostosowania statutów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia do przepisów nowelizacji oraz stwierdza nieważność tych przepisów statutów mediów, które są sprzeczne z nowelizacją.

Izba odrzuciła wszystkie wnioski mniejszości, które w większości dotyczyły wykreślenia z projektu poszczególnych przepisów, lub wydłużenia jej okresu vacatio legis.

Projekt nowelizacji oprócz wygaśnięcia mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia zakłada m.in. zmniejszenie liczebności rad nadzorczych spółek medialnych, a także powoływanie ich nowych organów przez ministra skarbu państwa "do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych".

« 1 »

Zobacz także

 • Exodus
  30.12.2015 20:27
  Ja również szczęśliwy ;) Oby tylko dobrze to wykorzystać ;)
  doceń 8
 • Jacek
  30.12.2015 21:32
  Znalezione w sieci (jeszcze bez kontroli właściwych służb:
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezydent-Lech-Kaczynski-skrytykowal-uchwalona-przez-Sejm-ustawe-medialna-1760638.html

  Historia kołem się toczy...
  doceń 0
 • jas
  30.12.2015 22:35
  http://wpolityce.pl/media/276575-prof-pawlowicz-pani-dobrosz-oracz-pkrasko-plewicka-ptadla-oboje-lisowie-i-reszta-klamczuchow-dostana-skierowanie-na-kursy-medialne-resocjalizacyjne-do-wsksim-w-toruniu
  doceń 0
 • TerazPISmedia24h
  31.12.2015 00:17
  To teraz SKOKI nie będą już musiały finansować rządowej telewizji. Teraz MY za nią zapłacimy.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama