Nowy numer 42/2019 Archiwum

Słodycz bydlęcej uprzęży

Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.


Jarzmo to prymitywna uprząż bydła roboczego. W sensie symbolicznym może oznaczać także niewolę. Czy nie oburza nas fakt, że właśnie to proponuje Jezus wszystkim utrudzonym i obciążonym, którzy poszukują u Niego pokrzepienia? Mamy zatem przyjąć na siebie zniewolenie i znosić je z pokorą, w cichości serca? Nic w tym dziwnego. W gruncie rzeczy od pierwszych chwil naszego życia jak bydło dźwigamy jarzmo grzechowej niewoli i brzemię zadanych nam cierpień. Jezus nie proponuje niczego ponad to, co do nas należy. Jego jarzmo i brzemię to nasza nędza, którą On sam się obarczył, niczym prowadzony na rzeź baranek. Przyjął ową nędzę na siebie i uczynił swoją, aby zwrócić ją nam wywyższoną w darze zbawienia. To, co było przeklęte, stanie się w ten sposób błogosławione, a bydlęce jarzmo ukoi dusze Bożych dzieci. Dlatego mamy je nieść z Jezusem, a ono okaże się słodkie i lekkie. Wówczas odkryjemy, że jest drogą naszego uświęcenia; spoczęło przecież na ramionach Boga i zostało naznaczone Jego krwią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Maluczki
  11.12.2015 10:37
  «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

  Nigdy nie słyszałem, aby ktoś, kto wykłada Słowo Boże wyjaśnił co znaczy ostatnie zdanie z powyższego cytatu Ewangelii. Nawet dzisiaj w Radiu Em ksiądz Kusz też nie powiedział, a nawet powiedział, że obiecane wszelkie dobro przez Boga, będzie dopiero w Niebie.
  Wszyscy ci ludzie nie wiedzą co znaczą w praktyce Przykazania Boże, nie wiedą też co to jest dobro, bo gdyby wiedzieli, to wiedzieliby też że Boże dobro może zaistnieć również tu na tym świecie. Wzięcie Chrystusowego jarzma i brzemienia oznacza bowiem życie wg Przykazań Bożych.
  Czcimy Boga tylko wargami, a sercem jesteśmy daleko od Niego.
  doceń 0
 • Maluczki
  11.12.2015 15:47
  Jarzmo Chrystusowe jest słodkie, a brzemię lekkie dlatego że pozwala żyć w szczęśliwości już tu na ziemi.
  Człowiek może być szczęśliwy jedynie w szczerej bliskości z drugim człowiekiem, a to jest możliwe jedynie wtedy, gdy ludzie żyją w sprawiedliwości i miłosierdziu, czyli w miłości, a więc zachowując Przykazania Boże.
  W nagrodę za takie życie, Bóg daje ludziom miłość małżeńską, która jest fragmencikiem miłości niebiańskiej.
  W żadnym innym przypadku człowiek na ziemi nie może być szczęśliwy.
  Na przeciwności tego świata Bóg dał ludziom lekarstwo. Tym lekarstwem jest miłosierdzie, czyli dawanie ze swojego potrzebującym, tak że chociaż ktoś znajdzie się w nieszczęściu, to inni ludzie w tym nieszczęściu staną przy nim i go wesprą.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL