Nowy numer 25/2022 Archiwum

Piraci porwali statek z Polakami

Porwanie potwierdził konsulat RP w Abudży w Nigerii. Na pokładzie jest 16 Polaków.

Zaatakowany statek to należący do polskiego armatora Euroafrica drobnicowiec "Szafir". Jednostka płynęła z belgijskiej Antwerpii do nigeryjskiego portu Onee.

Do porwania doszło w nocy z czwartku na piątek, a napastnicy to nigeryjscy piraci - podaje konsulat RP w Abudży. Trwa akcja ratunkowa prowadzona przez Marynarkę Wojenną Nigerii.

AKTUALIZACJA: Jak podaje polskie MSZ uprowadzonych zostało 5 polskich marynarzy z 16 osobowej załogi. Pozostali są bezpieczni na statku, który jest obecnie odprowadzany do portu docelowego. Wśród pięciu uprowadzonych ze statku - poinformował szef MSZ  Witold Waszczykowski - są kapitan, oficerowie i jeden marynarz. Jak zaznaczył, MSZ jest w stałym kontakcie z rodzinami uprowadzonych.

polskiego armatora Euroafrica ze Szczecina

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-nigeryjscy-piraci-porwali-statek-z-16-polakami-na-pokladzie,nId,1928884#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=fDo porwania doszło w nocy z czwartku na piątek. Napastnicy to nigeryjscy piraci. Obecnie trwa akcja ratunkowa prowadzona przez Marynarkę Wojenną Nigerii.
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama