Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zmarł ks. Dariusz Krawczyk

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł 18 listopada ks. Dariusz Krawczyk, Główny Odpowiedzialny Instytutu Świeckiego Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny w Łomiankach, kapłan archidiecezji szczecińskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w niedzielę, 22 listopada 2015 r. w Łomiankach pod Warszawą, wg następującego porządku:

 - godz. 14:00 - stacja modlitewna w kaplicy Instytutu Świeckiego Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny (ul. Baczyńskiego 7);

- godz. 14:30 - Msza Święta pogrzebowa w kościele parafialnym pw. św. Małgorzaty (ul. Warszawska 121) pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi;

- po Mszy Świętej złożenie ciała zmarłego Kapłana na cmentarzu komunalnym w Łomiankach.

Ks. Dariusz Krawczyk urodził się w Lubaniu 11.01.1967 r. Został ochrzczony 29.01.1967 r. w kościele parafialnym pw. św. Antoniego w Siekierczynie. Formację religijną pogłębiał w Ruchu Światło-Życie jako uczestnik, a potem animator grup oazowych.
W 1987 r. ukończył Technikum Elektroenergetyczne w Zgorzelcu. W latach 1987-1993 studiował w Instytucie Studiów nad Rodziną ATK w Łomiankach. Studia ukończył z tytułem magistra nauk o rodzinie w 1993 r. (praca mgr: Zasada systematyzacji teologii małżeństwa i rodziny w ujęciu ks. Abp. K. Majdańskiego.

Swoje życie oddał Panu Bogu w służbie rodzinom. Dnia 30.12.1988 r. wstąpił do Instytutu Świeckiego Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny. W tym Instytucie złożył na ręce ks. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego w dniu 30.12.1990 r. pierwsze śluby, a 31.12.1995 r. śluby wieczyste.
W latach 1994-2007 był osobistych sekretarzem ks. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego. Przez szereg lat współpracował z Fundacją Pomoc Rodzinie w dziale wydawnictw (szczególnie publikacje ks. Arcybiskupa K. Majdańskiego i Instytutu Studiów nad Rodziną UKSW). Podejmował różnorodne zadania w Instytucie Świętej Rodziny – od prac gospodarczo-technicznych do posługi apostolskiej.

Po śmierci Założyciela Instytutu stopniowo odkrywał nowe wezwanie do kapłaństwa. W 2009 r. wstąpił do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. W 2012 r. otrzymał święcenia diakonatu i został skierowany do posługi w parafii pw. św. Kazimierza w Szczecinie. Święcenia kapłańskie otrzymał 16.03.2013 r. w Szczecinie. Mszę św. prymicyjną oprawił 17.03.2013 r. w parafii św. Kazimierza w Szczecinie, w której potem posługiwał. Od 24.08.2013 r. został oddelegowany do stałej posługi w Instytucie Świeckim Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny.

Na początku 2013 roku zdiagnozowano u niego zaawansowaną chorobę nowotworową. Pomimo dolegliwości i cierpienia podjął od 25.09.2014 r. zadania Głównego Odpowiedzialnego Instytutu Świeckiego Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny.
Był stale dla innych, na ile sił starczało, a nawet, gdy ich już nie starczało. Posługiwał jako kapłan w Ogniskach Świętej Rodziny prowadząc dni skupienia, rekolekcje, służąc posługą konfesjonału.

Na swoim obrazku prymicyjnym umieścił jako motto słowa: „abyśmy zawsze i wszędzie Tobie składali dziękczynienie” (Prefacja o Najświętszej Eucharystii). Taka była jego kapłańska posługa – radość i wdzięczność za każdą sprawowaną Mszę św. Także te – do ostatnich dni koncelebrowane, gdy już był unieruchomiony i gdy z trudem wymawiał słowa konsekracji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama