Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kiedy nowy rząd? Witek: PiS nie będzie zwlekać

PiS się spieszy, by spełnić swoje obietnice. Na początek 500 zł na dziecko - zapowiedziała w "Sygnałach dnia" rzeczniczka partii.

W "Sygnałach dnia" Elżbieta Witek odpowiadała na najgorętsze obecnie pytanie: kiedy zaprzysiężenie nowego rządu. Tłumaczyła, że najpierw prezydent musi powierzyć misję utworzenia nowego rządu premierowi. Kancelaria prezydenta poinformowała, że  nastąpi to dziś o 13.00 w Pałacu Prezydenckim.

Rzeczniczka PiS zapewniła w Polskim Radiu, że z utworzeniem rządu jej partia nie będzie zwlekać. Szczególnie ważne to jest w kontekście przedwyborczych obietnic, na których realizację czekają wyborcy. Ale nie tylko oni. Wczoraj Ewa Kopacz składając dymisję swojego rządu zapowiedziała, że jej partia będzie bardzo uważnie śledzić wywiązywanie się Prawa i Sprawiedliwości z zapowiedzi przedwyborczych.

Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" wśród najbardziej oczekiwanych reform są: podniesienie kwoty wolnej od podatku, przyznanie 500 złotych na dziecko i obniżenie wieku emerytalnego.

Tę drugą obietnicę nowy rząd ma spełnić najszybciej. Elżbieta Witek zapewniała na antenie Polskiego Radia, że ustawa ma być przyjęta do końca tego roku.

Według zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości w nowym rządzie niektóre resorty będą wygaszane - skarbu i gospodarki. Zmieni się też charakter resortu rozwoju i rola ministerstwa finansów. Wicepremier Morawiecki będzie koordynował całość polityki gospodarczej. Do ministerstwa rozwoju wejdzie dotychczasowe ministerstwo gospodarki.

Więcej na temat nowego rządu (kandydatury na ministrów):

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama