Nowy numer 25/2018 Archiwum

Śmiertelny upadek na Giewoncie

Mężczyzna spadł z około 50 metrów. Wyższe partie gór są zaśnieżone i oblodzone.

We wtorek rano w rejonie szczytu Giewontu znaleziono zwłoki mężczyzny. Turysta to najprawdopodobniej poszukiwany od wczoraj 34-latek z województwa śląskiego, którego plecak znaleziono w tej samej okolicy dzień wcześniej. Zginął na skutek upadku z wysokości około 50 metrów.

W Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki. W wyższych partiach leży śnieg i zalega warstwa lodu. Szczególnie niebezpiecznie jest na szlakach położonych na stokach o wystawie północnej. Turyści wybierający się w góry powinni być wyposażeni w raki i czekan oraz wiedzieć, jak posługiwać się tym sprzętem.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama