Badanie late poll Ipsos: PiS - 37,7 proc.

PiS z poparciem 37,7 proc. wyborców zwyciężyło w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Partia ta zdobyła prawdopodobnie 232 mandatów w Sejmie i będzie mogła samodzielnie sformować rząd - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVP1, TVN24 i Polsat News.

PO uzyskała 23,6 proc. głosów, co - według sondażu - przełoży się na 137 mandatów poselskich. Trzeci wynik - 8,7 proc. - osiągnął ruch Kukiz'15, który będzie miał 42 posłów. Do Sejmu wejdzie też Nowoczesna Ryszarda Petru z wynikiem 7,7 proc. (30 posłów) i PSL - 5,2 proc. (18 posłów). Jeden mandat w Sejmie przypadnie mniejszości niemieckiej.

Tuż pod progiem wyborczym dla komitetów koalicyjnych (8 proc.) jest Zjednoczona Lewica, która uzyskała 7,5 proc. Poniżej 5-proc. progu dla partii znalazły się partia KORWiN (4,9 proc.) i Partia Razem (3,9 proc.).

Według sondażu frekwencja wyniosła 51 proc.

W sondażu late poll, którego wyniki podano w poniedziałek rano, uzupełniono badanie exit pool o realne wyniki z 90 proc. badanych komisji wyborczych.

Więcej o niedzielnych wyborach do parlamentu RP - na specjalnej podstronie.

« 1 »

Polecane filmy

 • Król Dawid
  26.10.2015 12:41
  Mam nadzieję i wiem, że PiS okaże się inny niż widzą go media.

  Wg mnie zadaniem PiS-u będzie:
  - uporządkowanie polskiej gospodarki tak, żeby stała się sprawiedliwa dla wszystkich, obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ustanowienie i/lub przekształcenie struktury gospodarki na odpowiadającą wymogom ekologii integralnej, odrzucenie rozdawnictwa, systematyczna spłata długu wobec wszystkich wierzycieli,
  - umocnienie pozycji Polski w Unii i Unii w Polsce (i NATO) poprzez szukanie sprzymierzeńców na prawicy tak jak robiła to PO na lewicy i dlatego czuła się tak pewna siebie, co będzie prowadziło do osłabienia wpływu rosyjskiej agentury w Europie (potencjalne wyjście Polski z UE i NATO doprowadziłoby do wojny i ponownego wepchnięcia Polski w strefę wpływów rosyjskich, którego zagrożenia tylko nierozsądni nie dostrzegają, bo Rosja w przypadku ogłoszenia neutralności przez Polskę i przejścia z UE do EOG gwarantem polskiej neutralności z pewnością nie zamierzałaby być),
  - przyjęcie z nakazu KE pewnej grupy uchodźców i imigrantów do Polski z zastrzeżeniem, żeby po ustanowieniu stabilnych rządów w ich kraju powrócili do domu.

  W polityce wewnętrznej i zagranicznej jest wiele do zrobienia. Wymieniam tylko podstawowe przyczyny niedoskonałości polskiej demokracji.
  doceń 1
 • nikt
  26.10.2015 18:22
  A jednak znalazły się ćwoki (za przeproszeniem) co zagłosowały na PO.. Co za misteryum iniquitatis.. Miejmy nadzieję..miejmy nadzieję..
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Najnowszy numer

Nowy numer 43/2020

25 października 2020

Moc zaufania

Gdzie był Bóg, gdy tak straszliwie cierpieli ludzie? To pytanie, zadane pięć lat temu jednemu z naszych redaktorów w trakcie obchodów 70. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau, nie jest nowe.

Więcej w Artykuł