Nowy numer 44/2020 Archiwum

Takiego życia chcę!

Przyznam bez bicia: znam wiele z tych kawałków na pamięć.

Takiego życia chcę!   mat. prasowy Co zrobić; niczego innego nie słyszałem, odkąd mój syn po powrocie z obozu w Zakościelu zaczął raczyć nas utworami z tego krążka.

Exodus 15 – grupa, która znakomicie animuje modlitwy uwielbienia i tłumaczy „na nasze” światowe hity (najbardziej rozpoznawalne: „Duszo ma, Pana chwal” Matta Redmana i „Nasz Bóg” Chrisa Tomlina trafiły pod strzechy, czyli do wielu wspólnot między Odrą a Bugiem), nagrała płytkę dla najmłodszych.

Znajdziemy tam nie tylko porywającą, znakomicie zaaranżowaną muzykę, ale i świetne, trafiające w dziesiątkę teksty. Przykład?

„Od samego rana walka w mojej głowie. Czy pomagać innym, czy myśleć o sobie. Czy gdy fair postąpię, będę naiwniakiem, a może odwrotnie: prawdziwym człowiekiem?

Czemu nie, w obronie słabszych stać? Czemu nie, coś innym z siebie dać? Czemu nie, być dobrym, gdy jest źle? Takiego życia chcę!”.

Czemu nie?

***

Exodus 15 "Czemu nie". PROEM, 2015 r.

« 1 »

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także