Nowy numer 44/2020 Archiwum

2. Kongres Młodych Konsekrowanych

2. Kongres Młodych Konsekrowanych, który odbywał się na Jasnej Górze w dniach od 23 do 26 września, pod hasłem „Radość konsekracji” zakończył się w sobotę 26 września wspólną Pielgrzymką Młodych Konsekrowanych z archikatedry Świętej Rodziny w na Jasną Górę.

W archikatedrze Świętej Rodziny z uczestnikami Kongresu Młodych Konsekrowanych spotkał się abp Wacław Depo metropolita częstochowski.

W swoim słowie abp Depo wyraził radość, że osoby życia konsekrowanego spotkały się na modlitwie w Archikatedrze Świętej Rodziny, która jest „sercem Kościoła Częstochowskiego”. – Na to miejsce wskazał już św. Jan Paweł II. Z tego miejsca wyruszycie, by pójść do Domu Matki, na Jasną Górę – powiedział abp Depo i dodał, że „to jest bardzo ważna polska droga”.

Metropolita częstochowski podziękował osobom życia konsekrowanego za świadectwo życia i wiary. - Trzeba równocześnie utwierdzić się w powołaniu i wyborze, to wtedy nigdy się nie upadnie - przypomniał Metropolita częstochowski.

Arcybiskup zaapelował do młodych konsekrowanych, „aby do współczesnego świata wnieśli radość i Ewangelię”. – To jest wielkie zadanie na dzisiaj. Nie wolno też dać się okraść z tej radości ewangelicznej – zakończył abp Depo.

Modlitwie w Archikatedrze Świętej Rodziny przewodniczył o. Janusz Sok, prowincjał redemptorystów i przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich.

Następne ponad 3 tys. sióstr zakonnych, zakonników i przedstawicieli Instytutów Życia Konsekrowanego, przeszło w procesji z Archikatedry Częstochowskiej w „Pielgrzymce wdzięczności Bogu za świętych i męczenników życia konsekrowanego - Świadkowie Drogi - Perfectae Caritatis”. Przedstawiciele poszczególnych zakonów i zgromadzeń nieśli w pielgrzymce relikwie świętych i błogosławionych męczenników ze swoich zgromadzeń.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama