GN 43/2020 Archiwum

Co mówi dziś Duch do Kościoła?

Polecam tę płytę z dziką rozkoszą. Dlaczego? Bo przerobiłem te nauczania na własnej skórze.

Byłem na tegorocznej Strefie Zero, słuchałem wszystkich konferencji. I wierzcie mi: stwierdzenie, że tego dnia ogień Ducha przeszedł przez Chrzanów, nie jest żadnym medialnym nadużyciem ani słowną żonglerką.

Usłyszałem poruszające do żywego słowo. Przenikające na wskroś. Słowo o zwycięstwie. O tym, że mecz jest wygrany, a my gramy w drużynie Tego, na którego Imię zgina się każde kolano.

Wspólny mianownik tej dwudniowej konferencji? Poruszające, zakorzenione w słowie Bożym konferencje, pełne ognia pieśni wielbienia, znakomita organizacja i mnóstwo znaków jedności.

Imprezy takie jak przygotowana przez dynamiczną wspólnotę Metanoia organizowane są w jednym celu: by usłyszeć, co mówi dziś Duch do Kościoła. A zapewniam: mówi i ma sporo do powiedzenia.

„Proszę, powiedz to ze mną: »Kocham Kościół, ponieważ kocham Jezusa«” – zachęcał gość specjalny konferencji Ulf Ekman, były szwedzki pastor, założyciel niezwykle dynamicznego Kościoła Livets Ord (Słowo Życia), teolog, który w ubiegłym roku dokonał konwersji na katolicyzm. O kulisach tej nieoczekiwanej decyzji, fascynacji sakramentami i „szukaniu relacji, a nie udowadnianiu racji” opowiadał na spotkaniu w Chrzanowie.

W czasie dwudniowej konferencji 600 uczestników z całej Polski (w tym wielu liderów wspólnot) słuchało od rana do późnego wieczora wykładów katolików (m.in. bp. Grzegorza Rysia, o. Bogdana Kocańdy, Krzysztofa Demczuka, Michała Jelenia) i przedstawicieli innych Kościołów chrześcijańskich (pastorów Wojciecha Gajewskiego z Fromborka i Tomasza Kmiecika z Częstochowy), modliło się i wspólnie uwielbiało Boga. Hala chrzanowskiego MOKSIR-u nabita była do ostatniego miejsca.

Niedawno ukazały się zapisy audio tych poruszających konferencji. Się Państwo częstują…

***

Różni prelegenci "Strefa Zero 2015". Metanoia 2015 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także