Nowy numer 50/2018 Archiwum

W sutannie i biega

W Poznaniu odbędą się I Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Maratonie. Weźmie w nich udział ekipa „Drużyny Jezusa”.

11 października w Poznaniu po raz pierwszy w historii Polski księża i klerycy z całego kraju zmierzą się z dystansem 42,195 km w randze Mistrzostw Polski. Impreza jest odpowiedzią na coraz częstsze zapytania duchownych, którzy w aktywny sposób chcą dać świadectwo wiary. W biegu mogą wziąć udział księża, diakoni, klerycy oraz bracia zakonni. W Mistrzostwach weźmie też udział ekipa „Drużyny Jezusa”, założonej w 2013 r. grupy, która skupia ludzi, starających się wszelkimi możliwymi sposobami głosić Dobrą Nowinę. Również w czasie biegania. 

– Pomysł na stworzenie drużyny biegowej łączącej bieganie z ewangelizacją powstał po jednym z maratonów, kiedy dopingowaliśmy naszego duszpasterza, ks. Adama Pawłowskiego, który biegł w sutannie – mówi Krzysztof Nowicki, koordynator „Drużyny Jezusa”, związany z poznańską wspólnotą św. Jacka. – Stwierdziliśmy, że my też tak możemy. Zaprojektowaliśmy koszulki, wyszliśmy na pierwszy trening i dalej zaczęło się to samo rozrastać. 

Łącznie jest ich ok. 100 osób, w tym kilkunastu księży i kleryków. Każdy z biegaczy „Drużyny Jezusa” ma na plecach wypisane przesłanie do innych uczestników biegu: „Bóg Jest!”

  Materiały "Drużyny Jezusa" – Już to jest świadectwem naszej wiary. I chcemy, aby to był początek wielu rozmów podczas rozgrzewek, na trasie i po skończonych zawodach – piszą na www.druzynajezusa.pl.

Od razu założyli, że Drużyna Jezusa nie powinna ograniczać się tylko do osób związanych z tą konkretną wspólnotą. Mimo że spora część biegaczy „Drużyny Jezusa” mieszka w Poznaniu, są widoczni na zawodach w całej Polsce.

– Jako „Drużyna Jezusa” staramy się nie tylko wspólnie startować na zawodach, ale też wspólnie w miarę możliwości czasowych każdego z nas trenować –piszą na swojej stronie. – Również Ciebie na taki trening zapraszamy! Staramy się dopasować tempo i długość trasy do możliwości osoby będącej danego dnia w najsłabszej formie, więc na pewno dasz radę!

I Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków objął swoim patronatem krajowy duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń SDB. Zainteresowani mogą zapisywać się na stronie www.marathon.poznan.pl. 

« 1 »

Zobacz także

 • Rafał
  14.07.2015 13:59
  Mogą robić jedno i drugie:)
 • Jadwiga
  14.07.2015 20:13
  Pewnie,że mogą robić jedno i drugie :)
  Świetne koszulki,gdzie można takie kupić?
 • yupi
  14.07.2015 22:52
  Anno, ja wyzdrowiałem
  doceń 1
 • _jasiek
  17.07.2015 17:28
  W sutannie biega, w sutannie tańczy, w sutannie gra w piłkę ale żeby tak na co dzień był widywany w sutannie poza kościołem to już ewenement.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy