Nowy numer 3/2019 Archiwum

Biskupi dziękują senatorom

Sekretarz generalny episkopatu bp Artur Miziński, nawiązując do prac nad ustawą o in vitro, podziękował senatorom za obronę najsłabszych.

"W odpowiedzi na pytania dotyczące ustawy regulującej w Polsce stosowanie procedury „in vitro” przypominamy, że Pasterze Kościoła w Polsce wielokrotnie wskazywali na jej moralną niedopuszczalność.

Wyrazy głębokiego uznania należą się wszystkim Senatorom angażującym się w obronę najsłabszych istot ludzkich, odważnie dając wyraz poszanowaniu dla godności człowieka, której ochrona, jak stanowi art. 30 Konstytucji RP, jest obowiązkiem władz publicznych" - napisał w imieniu biskupów sekretarz polskiego episkopatu.

« 1 »

Zobacz także

 • Anonim (konto usunięte)
  10.07.2015 18:33

  Biskupi dziękują senatorom, a za CO TO tak ????,
  Wprawdzie tak coś wymijająco, ci senatorzy są tu brani w akcji głosowania, Ale jednak skutecznie in VITRO przepchnęli dalej, jak sejmowi, więc jednym się grozi za to kanonicznymi konsekwencjami, a drugim dziękuje ?!?!
  różnica w głosowaniu jest tu jaka???
  istotnej ja nie widzę w jaki sposób ...jeśli powoduje to i owo głosowanie ten sam skutek: IN VITRO zostaje przyjęte.
  To Unii Europejskiej ja dziękuję,bo NIE narzuca ona nikomu IN VITRO, ale jeśli już jaki ś rząd się na to decyduje, to proszę: USZANOWNIE DLA CAŁEJ AKCJI: Przeciwko Polsce Komisja Europejska skierowała pozew,w sprawie in vitro. BO nie dostosowała prawa do unijnych przepisów. A PRZECIEż Chodzi o bezpiecznym przechowywaniu komórek rozrodczych, tkanek płodu oraz embrionów używanych przy zapłodnieniu in vitro.
  Bez tego nie ma co palcy maczać w interesie IN VITRO.....bo to bardzo kosztowne i wymagające dyscypliny i porządku...

  Odnoszę ważenie jakby z tym inVitro, chodziło tu o Sodomę i Gomorę...

  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy