Nowy numer 3/2019 Archiwum

Polacy za granicą na celowniku drogówki

Polacy są łatwą ofiarą drogówek innych państw. Częściej dostają mandaty i tracą prawo jazdy. Co nas gubi? Nawyki i niewiedza - pisze "Gazeta Wyborcza".

A wśród miejscowych, egzotycznych przepisów jest np. to, że we Francji trzeba mieć jednorazowe alkotesty, w Hiszpanii - zapasowe okulary jeśli kierowca ma wadę wzroku.

W Szwajcarii przy przekroczeniu prędkości o ponad 30 km/godz. sprawa trafia do sądu, który wymierza grzywnę od 17 tys. do 140 tys. zł oraz karę więzienia. W Chorwacji i Słowenii 50 km/godz. za dużo to 2,8 tys. zł kary, a w Austrii - do 9,2 tys. - wylicza "GW", która w obszernym artykule radzi jak unikać pułapek na zagranicznych trasach.

« 1 »

Zobacz także

 • BuryPies
  09.07.2015 11:17
  Jak nam zrobią drogi takie jak na zachodzie to może nauczymy się też jeździć tak jak tam.
  doceń 0
 • realia
  09.07.2015 11:38
  Ja jadąc po niemieckich drogach czuję się swobodnie i bezpiecznie (jeszcze nigdy nie spotkałem tam miśka dybającego na kierowców w jakiś krzkach)- na nieustającym celowniku drogówki czuję się w POlsce, gdzie nawet przy bramkach poboru opłat pod POznaniem na A2 czaili się nasi dzielni POlicjanci z radarem.
  doceń 0
 • Prawda
  09.07.2015 13:26
  No cóż. Nie wiem skąd GW ma takie informacje. We Francji projekt alkotestow nigdy nie wszedł w życie. Przesuwali wejście alkotestow aż w końcu anululowali nakaz posiadania alkotestow w samochodzie
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy