Nowy numer 4/2019 Archiwum

Modlitewny szturm w intencji senatorów

Trwa nowenna o dary Ducha Świętego przed głosowaniem nad ustawą o in vitro.

Po tym, jak Sejm przyjął bez poprawek ustawę o "leczeniu niepłodności" w kształcie zaproponowanym przez rząd, obrońcy życia postanowili rozpocząć modlitewną krucjatę, by wprowadzenie kontrowersyjnego prawa zostało powstrzymane przez Senat. Ten ma głosować w tej sprawie na najbliższym posiedzeniu między 8 i 10 lipca. Do 10 lipca też trwa jeszcze nowenna. Jak tłumaczył "Naszemu Dziennikowi" jeden z jej współorganizatorów Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w modlitwę włączyło się już 1800 osób i 600 klasztorów. Od 2 lipca trwają więc modlitwa i post w intencji senatorów.

Uczestnicy nowenny odmawiają codziennie jedną część Różańca, Litanię do Ducha Świętego i modlitwę ks. Piotra Skargi w intencji ojczyzny. Teksty modlitw zamieściło na swoich stronach internetowych Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Przyjętą w Sejmie ustawę o in vitro krytycznie ocenili polscy biskupi. Zwracali uwagę, że katolik nie powinien był jej poprzeć, gdyż stoi ona w sprzeczności z katolicką moralnością. Przyjęta w ustawie definicja zarodka ludzkiego, która określa go jako grupę komórek, a nie jak człowieka na najwcześniejszym etapie rozwoju pozawala bowiem na manipulacje życiem, aborcję eugeniczną, klonowanie człowieka i szereg innych nadużyć. Więcej TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • saherb
    07.07.2015 10:16
    Dlaczego ta informacja pojawiła się w momencie, gdy nowenna dobiega końca? Przez taki grzech zaniedbania mniej ludzi się modli, a sama modlitwa będzie mniej skuteczna, co może doprowadzić do legalnego uśmiercania ludzi w procedurze in vitro.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy