Nowy numer 4/2019 Archiwum

Kobiety do senatorów ws. in vitro

- Metoda ta ma nie większą skuteczność niż 7,5%! To oznacza, że więcej niż 9 par na 10 wychodzi z firm in vitro rozczarowanych, bez nadziei na urodzenie potomka - piszą w liście do senatorów.

Członkinie Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet działającej przy Konferencji Episkopatu Polski oraz członkinie Polskiego Związku Kobiet Katolickich wzywają Senatorów RP do odrzucenia projektu ustawy o procedurze in vitro. W swym liście zwracają uwagę, że kobiety spodziewają się systemowej pomocy w leczeniu niepłodności, a nie forsowania ideologicznej ustawy, której głównym celem jest finansowanie niedopuszczalnej etycznie, mało skutecznej, o niebezpiecznych konsekwencjach społecznych techniki.

- Mając na uwadze dobro kobiet: zarówno tych, które już są matkami, jak i tych, które pragną nimi zostać w przyszłości, a zwłaszcza tych, które borykają się z trudnościami z poczęciem dziecka, zwracamy się do Szanownych Państwa Senatorów z apelem o zagłosowanie przeciwko projektowi ustawy o finansowaniu przemysłu in vitro nazywanej oficjalnie a bezpodstawnie ustawą o leczeniu niepłodności - piszą.

"Oczekujemy od rządzących realnej systemowej pomocy w leczeniu niepłodności. Z rozczarowaniem przyjmujemy więc postawę rządu forsującego ideologiczną ustawę, której głównym celem jest finansowanie niedopuszczalnej etycznie, mało skutecznej, o niebezpiecznych konsekwencjach społecznych techniki.
Pragniemy też podkreślić, że ustawa dopuszcza tworzenie nadliczbowych zarodków, mrożenie ich i w miarę potrzeby niszczenie, a więc unicestwianie ludzi na pierwszym etapie ich istnienia. Ustawa zezwala też stosowanie metody in vitro nie tylko małżeństwom, co godzi w konstytucyjny porządek rodzinny.
Uważamy, że z przyczyn ideologicznych i finansowych oszukuje się kobiety, które cierpią z powodu niepłodności, proponując im, jako jedyne rozwiązanie, procedurę zapłodnienia pozaustrojowego, która nie ma nic wspólnego z leczeniem niepłodności, nie informując często o poważnych powikłaniach przy jej stosowaniu, zarówno dla nich, jak i ich dzieci.

Przypominamy również, że metoda ta ma nie większą skuteczność niż 7,5%! To oznacza, że więcej niż 9 par na 10 wychodzi z firm in vitro rozczarowanych, bez nadziei na urodzenie potomka. Uważamy, iż duże sumy zaoszczędzone w związku z wycofaniem się ze stosowania procedury in vitro należałoby przeznaczyć na znacznie skuteczniejszą, tańszą i szanującą ludzką godność metodę leczenia niepłodności nazywaną naprotechnologią.

Przychylamy się do opinii Sądu Najwyższego, który w swojej ekspertyzie wykazał szereg zasadniczych wad projektu ustawy, a wśród nich istotne wątpliwości natury konstytucyjnej.
Deklarujemy naszą otwartość na dialog i konsultacje w celu stworzenia takiego prawa, które będzie realną pomocą dla małżeństw borykających się z problem niepłodności."

Apel podpisały członkinie Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet działającej przy Konferencji Episkopatu Polski, członkinie Polskiego Związku Kobiet Katolickich, Alina Petrowa-Wasilewicz, Magdalena Korzekwa, Maria Wilczek oraz Maria Jankowska.

« 1 »

Zobacz także

 • AWIK
  06.07.2015 10:45
  "Członkinie" - po jakiemu to?
  doceń 1
 • Eugeniusz_Pomorze_
  06.07.2015 11:01
  Kobiety, sygnatariuszami listu do senatorów mają rację, metoda in vitro jest skuteczną w około 7,5 procenta przypadków.

  Rządząca nami lewica: PO i PSL uważa jednak, że najważniejsze jest to, by 100 procent firm trudniących się tym zalegalizowanym przez nią procederem miało duże zyski z kasy podatnika. Bo nie liczy się w tym wszystkim ani kosztowność tej metody, ani jej nieskuteczność, ani przemysłowe poczynanie ludzi, ani to, że co drugie dziecko z tych, które się narodzą będzie niepełnosprawne, lecz WYŁĄCZNIE, TO ŻE LUDZIE KTÓRZY DADZĄ SIĘ SKUSIĆ NA TĘ METODĘ, BĘDĄ BŁĘDNIE UWAŻAĆ, ŻE KOŚCIÓŁ KATOLICKI BĘDZIE ICH POTĘPIAŁ I DLATEGO SIĘ OD NIEGO ODSUNĄ. NA TO WŁAŚNIE LICZY RZĄDZĄCA LEWICA, TO JEST NA ODSUNIĘCIE SIĘ JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBY LUDZI OD KOŚCIOŁA, CZYLI TAK NAPRAWDĘ OD ŹRÓDŁA DOBRA I PRAWDY,KTÓRYM JEST JEZUS...!
 • Krzysiek
  06.07.2015 11:17
  >>Oczekujemy od rządzących realnej systemowej pomocy w leczeniu niepłodności.<<

  Prawdziwe stwierdzenie - oczekujemy od rządzących SŁUŻENIA społeczeństwu.
  doceń 2
 • nanka
  06.07.2015 23:47
  Niestety możliwośći naprotechnologii w pewnym momencie się kończą....
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy