Nowy numer 42/2018 Archiwum

Muzułmanom śni się Jezus

– W ciągu ostatnich 10 lat na chrześcijaństwo przeszło więcej muzułmanów niż w ciągu całej historii islamu – mówi misjonarz z Bliskiego Wschodu.

– Prawie połowa spotkanych przez nas muzułmanów, którzy zostali chrześcijanami mówi nam, że zanim przyjęli chrześcijaństwo, przyśnił im się Jezus – mówi pastor Tom Doyle, który od ponad 11 lat razem z żoną pracuje jako misjonarz na Bliskich Wschodzie i w Środkowej Azji. W rozmowie z dziennikarką CBN News Amerykanin mówił, że w ciągu ostatnich 10 lat więcej muzułmanów przeszło na chrześcijaństwo niż w ciągu całej historii islamu. W 2012 roku wydał książkę „Dreams and visions: Is Jesus Awakening the Muslim World?” w której zebrał świadectwa muzułmanów, którzy przyjęli chrześcijaństwo po tym, jak przyśnił im się Jezus.

W czasie rozmowy w studiu CBN News pastor Doyle opowiadał, jak w czasie pobytu na Bliskim Wschodzie posługiwał w klinice do której przychodziło wielu muzułmanów. Razem z lekarzami ze Stanów, dzielił się z pacjentami swoją wiarą. Pewnego dnia do kliniki trafiła kobieta, która miała problem z ramieniem. Amerykanie, którzy mieli się nią zająć, zostali poinstruowani, żeby nie byli zbyt nachalni w mówieniu o Bogu. W czasie rozmowy z lekarzem kobieta zapytała go, czy jest chrześcijaninem.

– Nie wiedział, co odpowiedzieć. Nie chciał spalić rozmowy już na samym początku, powiedział jednak: „Tak, jestem” – opowiadał pastor Doyle.  – Kobieta miała na sobie burkę, która zasłaniała niemal całe ciało. Podciągnęła delikatnie rękaw, pokazała lekarzowi wytatuowany na przedramieniu krzyż i powiedziała: „Kocham Jezusa”.  Zaniemówił ze zdumienia. Spojrzał na jej męża, który stał kilka metrów dalej. Mężczyzna pomachał mu i wyszeptał: „Ja też”.

Pastor Tom Doyle mówi o duchowym poruszeniu wśród muzułmanów. Wielu z nich śni się Jezus. Po przyjęciu chrześcijaństwa wielu ludzi z obawy przed reakcją otoczenia nie mówi otwarcie o swojej decyzji, ale tworzy podziemny kościół. Spotykają się wieczorami lub w nocy z innymi chrześcijanami, wspólnie modlą się i uwielbiają Boga.

– Po atakach na World Trade Center każdy muzułmanin musiał postawić sobie pytanie czy bycie dobrym muzułmaninem jest tożsame z zabijaniem niewiernych. Większość muzułmanów nie aprobuje tego – przypomina. Pastor Doyle zachęca do modlitwy za muzułmanów. 

– Powierzono nam Ewangelię z którą mamy iść na krańce świata. 1/5 populacji na świecie to muzułmanie. Niedługo będą stanowić 1/4 populacji. Oni potrzebują Jezusa. Myślę, że strategią szatana jest, abyśmy bali się muzułmanów lub nienawidzili ich. To nie jest biblijna postawa. Jeśli będziemy kogoś nienawidzić, to nie będziemy skłonni mówić tej osobie o Jezusie.

DREAMS AND VISIONS OF CHRIST - CBN.com
Christian World News

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy