Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Apel Dudy. Sikorski: Jestem skonfundowany

Mam nadzieję, że to nie jest tak, że Sejm ma pracować tylko nad ustawami, które są po myśli Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w poniedziałek marszałek Sejmu Radosław Sikorski, komentując apel prezydenta elekta Andrzeja Dudy, by do czasu jego zaprzysiężenia 6 sierpnia większość parlamentarna wstrzymała się z uchwalaniem "ustrojowych" ustaw.

„Jeśli chodzi o apel prezydenta elekta, to jestem trochę skonfundowany, bo z jednej strony ten apel, a z drugiej strony zapowiedź prezydenta elekta, że do Sejmu trafią jego projekty o zmianie systemu emerytalnego, co jest bardzo fundamentalną sprawą i o radykalnym podniesieniu sumy wolnej od podatku” – powiedział Sikorski na poniedziałkowej konferencji prasowej z okazji inauguracji Sejmu Dzieci i Młodzieży. „Czyli nad tymi ustawami mamy pracować, a nad innymi mielibyśmy nie pracować” – dodał.

Marszałek Sejmu – jak powiedział – ma nadzieję, że „to nie jest tak, że Prawo i Sprawiedliwość uważa, iż już wygrało wybory parlamentarne”.

Andrzej Duda po odebraniu w piątek z rąk przewodniczącego PKW uchwały o wyborze na prezydenta, zwrócił się do premier Kopacz i większości sejmowej, aby do momentu objęcia przez niego urzędu wstrzymali się od podejmowania poważnych decyzji, szczególnie o charakterze ustrojowym.

„Proszę, żeby w tym okresie, kiedy wola wyborców już została uzewnętrzniona, nie dokonywano poważnych zmian, przede wszystkim zmian ustrojowych ani takich, które mogą budzić jakieś niepotrzebne w społeczeństwie emocje, niestety także kreować konflikty” – powiedział prezydent elekt.

 

« 1 »

Zobacz także

 • krzys
  01.06.2015 14:05
  Może wreszcie sikora ktoś rozliczyć z jego machlojek
  doceń 5
 • endriu
  01.06.2015 14:24
  Do sic Ty podejrzewasz tego chama który żre ośmiorniczki za Twoje pieniądze o grzeczność i kulturę??????Temu co ci żonę wydyma powiesz PRZYJACIELU??
  doceń 0
 • radekzlodziejpizza
  01.06.2015 14:58
  Sikorski powstrzymać się przed wysyłaniem BORU po pizze za pieniądze podatników. O to m.in. prosił p. Duda, bo zabraknie paragrafów w KK. Później Cię osadzimy? dobierzemy to coś naradę i powiesimy. Nawet wstawiennictwo Knesetu ci nie pomoże.
  doceń 0
 • k
  01.06.2015 19:52
  to arogancja takich osób, jak p. sikorski wywołuje u ludzi agresję.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama