Nowy numer 24/2021 Archiwum

MŚ w hokeju - Polska bez awansu

Hokejowa reprezentacja Polski przegrała w Krakowie z Węgrami 1:2 (0:0, 0:0, 1:2) w swoim ostatnim występie w mistrzostw świata Dywizji 1A i nie zdołała awansować do Elity.

Do Elity z krakowskiego turnieju awansowały dwa zespoły: Kazachstan i Węgry. Do Dywizji 1B spadła Ukraina.

Przed tym spotkaniem Polacy w turniejowej tabeli mieli na swoim koncie sześć punktów, ich sobotni rywale dziewięć. Oznaczało to, że Węgrom do zajęcia drugiego miejsca w końcowej tabeli (pierwsze zapewnił sobie wcześniej Kazachstan) i uzyskania awansu do Elity wystarczyło doprowadzić o dogrywki.

"Brankowie" jednak zwyciężyli 2:1 w 60 minutach.

W pierwszej tercji częściej gra toczyła się w tercji obronnej biało-czerwonych, zaś statystyka strzałów wyniosła 8-14. Dobrze jednak w bramce spisywał się Przemysław Odrobny. Podopiecznym Jacka Płachty udało się trzy razy przeprowadzić kontry. W rolach głównych byli w nich Tomasz Malasiński, Aron Chmielewski i Grzegorz Pasiut, ale krążek nie wpadł do siatki.

W drugiej odsłonie obraz gry niewiele uległ zmianie. Kibice (wśród nich ok. trzech tys. Węgrów) mogli zobaczyć jak radzą sobie drużyny grają w przewadze. Biało-czerwoni raz mieli taką okazję (na ławce był Daniell Kiss), ich rywale dwa (Kamil Kalinowski, Krzysztof Zapała) jednak w tym okresie nie padła bramka.

Polska dwa razy miała świetne okazje do objęcia prowadzenia. Jednak nie wykorzystali ich Kamil Kalinowski (23. min.) i tuż przed końcem tercji Tomasz Malasiński.

W 42. min. Janos Hari skutecznie dobił krążek odbity po strzale Franka Banhama przez Odrobnego i było 0:1.

Biało-czerwoni rzucili się do ataku. Długo nie przynosiło to efektu. W 56. min. Płachta ściągnał z lodu bramkarza. Minutę później po strzale Mateusza Bryka Miklos Rajna skapitulował.

W końcówce polski szkoleniowiec znowu zaryzykował. Jego podopieczni w ostatnich sekundach zagrali bez Odrobnego, ale to rywale zdobyli gola.

Po meczu ogłoszono, że to spotkanie było ostatnim w reprezentacji Polski Leszka Laszkiewicza.(

Polska - Węgry 1:2 (0:0, 0:0, 1:2).

Bramki: 0:1 Janos Hari (42), 1:1 Mateusz Bryk (57), 1:2 Bence Sziranyi (60).

Kary: Polska - 6; Węgrzy - 4 minut. Widzów: 12 632.

Do Elity z krakowskiego turnieju awansowały dwa zespoły: Kazachstan i Węgry. Do Dywizji 1B spadła Ukraina.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze