Nowy numer 19/2021 Archiwum

Kolorowy Tymoteusz

Wprawdzie Wielki Post już za nami, ale wielkopostna trasa zespołu 2Tm2,3 kończy się dopiero teraz.

Ostatni koncert z tej trasy odbędzie się w najbliższy piątek 17 kwietnia o godz. 20.00 w warszawskim kościele św. Ducha. Podczas tego wydarzenia będzie można posłuchać nowych utworów 2Tm2,3. Zespół promuje bowiem swój studyjny album „Źródło”, który ukazał się po długiej, bo aż siedmioletniej przerwie.

Grupa 2Tm2,3, nazywana też przez fanów „Tymoteuszem”, proponuje unikatowe w Polsce połączenie słów i dźwięków. Polskim, hebrajskim i cerkiewnosłowiańskim tekstom zaczerpniętym z Biblii towarzyszy muzyka: raz spokojna i refleksyjna, innym razem ostra i dynamiczna. Długo oczekiwane „Źródło” jest najbardziej różnorodnym albumem w historii grupy. – Trudno zaszufladkować muzykę, którą nagraliśmy – mówi Tomasz Budzyński. – Jest w niej dużo reggae i szeroko rozumianego folku, ale „Źródło” to ani płyta reggae'owa, ani folkowa. Nie jest też rockowa, bo stricte rockowy utwór jest tylko jeden. Jako malarzowi do głowy przychodzi mi jedno określenie, które do niej najlepiej pasuje: to płyta jest kolorowa.

– Każda nasza poprzednia płyta miała mocnego ducha, ale w „Źródle” objawił on się w sposób szczególny – mówi Angelika Korszyńska-Górny. – Utwierdzają mnie w przekonaniu reakcji ludzi, którzy słuchali już naszych nowych utworów. Każdy uważa inny utwór za najlepszy, każda osoba znajduje na płycie to, co ją dotyka osobiście.

W skład zespołu wchodzą jedni z najlepszych muzyków w Polsce: Tomasz Budzyński (Armia), Robert „Litza” Friedrich (Luxtorpeda), Dariusz Malejonek (Maleo Reggae Rockers), Robert Drężek (Luxtorpeda), Krzysztof Kmieciak (Luxtorpeda), Beata Polak (Wolf Spider), Angelika Korszyńska-Górny, Kacper Rynek (Maleo Reggae Rockers), Karol Nowacki, Mariusz Puchłowski i Noemi Górny.

Rezerwacja biletów: monika@2tm23.art.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama