Nowy numer 23/2021 Archiwum

Wróć z Tatr przed zmrokiem

Powraca zakaz wchodzenia na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego po zmroku. Będzie obowiązywał aż do 30 listopada. Niektóre tatrzańskie szlaki wciąż pozostaną zamknięte, m.in. znana Droga pod Reglami.

- To okres, kiedy zwierzęta zaczynają żerować, w tym niedźwiedzie - mówi jeden z pracowników TPN o zakazie wchodzenia na teren TPN po zmroku. I dodaje, że to nie jest żadna nowość, taki zakaz obowiązuje od kilkunastu już lat. - Z roku na rok zwierzęta zachowują się tak samo, one potrzebują spokoju - podkreśla pracownik TPN w punkcie informacji turystycznej.

TPN przypomina także, że od 1 grudnia do 15 maja zamyka się następujące odcinki szlaków: Przełęcz w Grzybowcu - Wyżnia Przełęcz Kondracka - szlak czerwony (fragment szlaku Dolina Strążyska - Giewont), Dolina Tomanowa - Chuda Przełączka - szlak zielony, Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko - szlak niebieski. Jaskinia Mroźna będzie zamknięta do 25 kwietnia.

TPN w komunikacie prasowym zwraca jeszcze uwagę na zamknięte szlaki z powodów powalonych drzew i prowadzonych tam prac leśnych. W związku w tym nie wejdziemy na Ścieżkę nad Reglami na odcinku Dolina Kościeliska - Dolina Chochołowska, do Doliny Lejowej i nie przejdziemy z Doliny Kościeliskiej na Polanę Stoły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama