Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wybiórcze zwroty za protest

Tylko niektóre poradnie muszą zwrócić NFZ pieniądze za dni w styczniu, w których lekarze rodzinni nie przyjmowali pacjentów. Ci, którzy je otworzyli na apel ministra, płacić nie muszą.

O karze nałożonej przez NFZ na lekarzy, którzy protestowali do końca, napisała "Gazeta Wyborcza". Styczniowy protest objął 12 województw, uczestniczyli w nim lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego (PZ) oraz członkowie Kolegium Lekarzy Rodzinnych. Przyczyną sporu z ministrem zdrowia był i jest pakiet onkologiczny.

W styczniu było 20 dni roboczych. Skoro lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego nie pracowali przez dwa dni, to funduszowi należy się z powrotem 10 proc. miesięcznego kontraktu - tłumaczą urzędnicy z NFZ. W ich opinii to nie są żadne kary, tylko zwrot nienależnie otrzymanych środków finansowych.

Szef PZ dr Jacek Krajewski zwraca uwagę, że zasadnym i logicznym jest potrącanie pieniędzy za czas, w którym przychodnie były zamknięte. Tak zresztą było też przy poprzednich protestach. Dziwi go jednak fakt, że NFZ robi to w sposób wybiórczy, jakby chodziło i jakiś odwet za lekarski protest.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama